Naszymi oczami

Sekret czystego Maca

Nie mam tutaj na myśli regularnego sprzątania i używania programów czyszczących. Sam system posiada taką możliwość i założę się, że mało kto o tym słyszał.

Kiedy przeczytałem, że Windows 8 posiada funkcję, która odświeży albo zainstaluje system od zera, pomyślałem, że Microsoft nareszcie poszedł po rozum do głowy. Nie trwało to długo kiedy wykonałem takie odświeżenie znajomemu… Tragedia! Zniknęły wszystkie sterowniki a ustawienia zmieniły się na domyślne. Czy nie da się zrobić odświeżania systemu, które nie będzie usuwać podstawowych sterowników, które ręcznie trzeba później instalować, co często jest problematyczne i czasochłonne?

Takie funkcje posiada oczywiście wspaniały OS X, który po wykonaniu formatu, nie dość, że instaluje się praktycznie sam, to dodatkowo wszystko wraca po zalogowaniu się do konta iCloud. Tym razem mam dla Ciebie coś lepszego, nie musisz nawet kiwnąć palcem aby uporządkować, odświeżyć system.

OS X posiada inteligentne skrypty, które porządkują system. Poniżej przedstawiam harmonogram automatycznego czyszczenia naszego systemu:

Codziennie o 3:15 w nocy automatycznie przeprowadzane jest porządkowanie systemu.

Co tydzień o tej samej godzinie – uruchamia się w sobotę.

Co miesiąc o godzinie 5:30 rano – pierwszego dnia każdego miesiąca.

Warto zostawić uruchomiony komputer w nocy z soboty na niedzielę i z pierwszego na drugi dzień miesiąca.

To Top