Poradniki i tutoriale

Dodaj swoją firmę do Apple Maps!

Apple wraz z uruchomieniem Apple Maps dodało narzędzie o nazwie Maps Connect. Za pomocą tego narzędzia można dodać swoją firmę do map Apple dzięki czemu stanie się ona bardziej dostępna dla potencjalnych klientów. Od niedawna to narzędzie pojawiło się w Polsce, dzięki czemu możemy dodać swoją firmę. Wcześniej też można było dodać firmę w Polsce, lecz trzeba było mieć przedstawiciela w USA lub w kraju, w którym działało narzędzie Maps Connect.

Jak dodać swoją firmę?

Wejdź w przeglądarkę internetową na iPadzie lub komputerze pod adres mapsconnect.apple.com, zalogować się pswoim i polskim Apple ID. Następnie powinniśmy ujrzeć komunikat zachęcający nas do dodania naszej firmy do map Apple:

Zrzut ekranu 2015-08-20 o 09.39.51

 

Wystarczy kliknąć Dodaj moją firmę i rozpocząć całą magię. Na początku Apple poprosi nas o adres i nazwę naszej firmy by upewnić się czy przypadkiem w bazie Apple nasza firma już się znajduje. Najprawdopobniej jeżeli tak wystąpi to powinniśmy przejąć kontrolę nad naszą firmą w Apple Maps.

Zrzut ekranu 2015-08-20 o 09.41.58

Jeżeli jednak nasza firma nie znajduje się w katalogu map Apple rozpoczniemy jej dodawanie. Zostaniemy poproszeni o dane naszej firmy aby w mapach znalazło się jak najwięcej informacji, w tym adres, numer kontaktowy, rodzaj firmy itd. Niestety nie pokażę jak kompletnie wygląda proces dodawania firmy, ponieważ żadnej takiej nie posiadam, aczkolwiek z tego co mi wiadomo to jej dodawanie nie jest trudne.

Mamy nadzieję że w ten sposób wasze firmy zyskają nowych klientów. Niby użytkownicy iPhone’ów w Polsce to jakieś 7% całego rynku, ale te 7% z pewnością odnajdzie twoją firmę. Zapraszamy do dyskusji.

To Top