Poradniki i tutoriale

Apple Music Connect ci niepotrzebny? Ukryj go!

Usługa Apple Music została zaprezentowana na czerwcowej konferencji WWDC, jako usługę mającą zmieść z powierzchni ziemii takie usługi jak Spotify czy Deezer. Czy im się to udało? Kwestia sporna. Moim zdaniem streaming muzyki jak i dobieranie muzyki do gustu słuchacza działa wyśmienicie tak już Connect… niezupełnie. Dla przypomnienia Connect to zintegrowany portal społecznościowy w aplikację Muzyki umożliwiający łatwiejszą komunikację artystów z fanami. Albo ja tego nie umiem używać, albo faktycznie Connect jest źle skonstruowany. Jeżeli nie zamierzasz używać tego portalu, możesz go odpiąć od dolnego pasku apki muzyki tworząc miejsce dla przycisku playlist, który wraz z nowym odtwarzaczem został mocno ukryty.

Do rzeczy.

Otwórz Ustawienia. Przejdź do zakładki Ogólne, Ogranicznia. Włącz ograniczenia, podaj kod i odznacz Apple Music Connect:

connect1

Wystarczy wyjść z ustawień i wejść z powrotem do apki Muzyki. Jak widać – zakładkę Connect zastąpił przycisk Playlist:

connect2

To wszystko! Moim skromnym zdaniem Connect nie jest aż tak bardzo potrzebny, więc dlatego go ukryłem i również wam polecam go ukryć. Oczywiście jeżeli go nie używacie.

A ktoś ze zgromadzonych tutaj czytelników korzysta z Connect w Apple Music? Pochwalcie się w komentarzach! Zapraszamy do dyskusji!

To Top