Naszymi oczami

iOS9 na iPhonie 4s, czyli najnowszy system na czteroletnim telefonie

Brzmi ciekawie i nietypowo prawda? Postanowiłem zainstalować najnowszą betę publiczną na dość wiekowym już iPhonie 4s. Zobaczymy jak to wygląda.

iPhone 4s został zaprezentowany światu w październiku 2011 roku, czyli prawie 4 lata temu. Został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Apple A5, który pojawił się także w kilku innych starszych lub nowszych urządzeniach od niego.

Wsparcie

Rzadko kiedy telefon jest wspierany aż tyle czasu. Jest to bardzo fajne zagranie Apple, że cały czas myślą o użytkownikach starszych sprzętów, nie zmuszając ich do wymiany na nowszy model. Dodatkowo telefon jest używalny, a nie tak jak to niestety było w przypadku iPhone’a 4 i iOS7, z którym bardzo słabo współpracował. Moim zdaniem taka sytuacja spowodowana jest tym, że 4s w przeciwieństwie do 4 posiada dwurdzeniowy procesor, który dostarcza mu znacznie więcej mocy. Jak widać, podczas premiery w 2011 roku nie stanowiło to aż tak wielkiej różnicy, która dzisiaj jest kolosalna.

image

Nowe funkcje iOS9

Z racji wieku i możliwości, iPhone ten nie mógł dostać kilku świeżo zaprezentowanych feature’ów. I tak nie uświadczymy w nim drugiej wyszukiwarki z sugestiami Siri. Moim zdaniem i tak dostał bardzo dużo nowych przydatnych funkcji.

Aplikacje

Dzięki temu, że 4s dostaje najnowszy system może obsługiwać najnowsze aplikacje. Zatem spokojnie jeszcze przez ponad rok nada się do wszystkich appek społecznościowych, a nawet będzie się dało zagrać w kilka mniej wymagających gier. Nie spotkałem się jeszcze, żeby jakaś bardziej popularna aplikacja działała na nim źle.

image

Tryb oszczędzania energii Turbo Boostem naszego iPhone’a 4s

Jak dobrze wiemy iPhone’y w iOS9 dostały coś takiego jak tryb oszczędzania energii. Wyłącza on wszystkie dynamiczne przejścia, działanie aplikacji i pobieranie w tle. W przypadku nowych iPhone’ów wpływa to przede wszystkim na poprawę baterii. Jednak naszemu 4s’owi daje to całkiem niezłe przyspieszenie. Widać zdecydowaną poprawę wydajności systemu i baterii. Każdemu posiadaczowi 4s, który zainstalowaną ma betę iOS9 i ważniejsze jest dla niego działanie telefonu niż efekty dynamicznych przejść, polecam włączyć ten tryb.

IMG_0228

Czy warto instalować?

Moim zdaniem – tak! Jakie są tego korzyści? Świeża, ładna czcionka, wiele nowych i przydatnych funkcji, oraz wszystkie działające i na bieżąco aktualizowane aplikacje z oficjalnej wersji systemu, która wychodzi już niebawem.

To Top