Informacje i nowości

CEO firmy Swatch naśmiewa się z zegarka Apple Watch

Nick Hayek to CEO firmy Swatch, czyli jednej z największych na świecie zajmujących się produkcją i dystrybucją zegarków, ostatnio wypowiedział się na temat pierwszego zegarka Apple którym jest znany nam dobrze Apple Watch.

Apple Watch jest interesującą zabawką, lecz żadną rewolucją.

Tymi słowami pan Hayek określił dla czasopisma Tages Anzeiger najnowsze urządzenie firmy Apple, nawiązując głównie do jego możliwości kontroli funkcji życiowych i fitnesowych dodając również, że jego firma końcem roku będzie miała w ofercie urządzenia które będą posiadać podobne funkcję.

Apple Watch pochłania tyle energii , że na pełnym naładowaniu używając wszystkich jego możliwości nie potrafi wytrzymać więcej niż 24 godziny i wtedy użytkownicy nie mogą już kontrolować swoich postępów i analizować funkcji życiowych.

Oczywiście ta wypowiedź według mnie jest trochę kontrowersyjna, bo możliwości pomiaru jakie oferuje samo urządzenie są ogromne, a co za tym idzie wymagają dostarczenia dużej ilości energii. Szkoda, że większość z nich ograniczone są do równoczesnego korzystania z iPhone’a jak np. śledzenie przejechanej trasy na rowerze.

Osobiście nie chciałbym, aby moje ciśnienie oraz poziom cukru we krwi były przechowywane w chmurze, albo na serwerach w Silicon Valley.

Może i jest trochę racji w tym co powiedział, bo dużo danych które rejestruje sam zegarek są przechowywane na serwerach Apple do późniejszej analizy i poprawy jakości odczytu przez urządzenia. Chociaż, też patrząc na wypowiedź CEO firmy Swatch możemy stwierdzić, że jest on w źle zaznajomiony z możliwościami zegarka Apple, bo jak wszyscy wiemy urządzenie nie pozwala nam na chwile obecną na pomiar cukru we krwi. Dodatkowo Apple szyfruje przechowywane w urządzeniu dane i zabezpiecza je 4-cyfrowym.

Hayek wychwalał zalety nadchodzącego zegarka SmartWatch, którego możliwości mają konkurować z obecnymi systemami płatności, dodatkowo sam zegarek ma zawierać programowalny moduł NFC, który może być używany do kontroli dostępu.

Chociaż, jeżeli zegarek ma nie posiadać żadnej formy śledzenia zdrowia, to czy będzie on godnym konkurentem dla zegarka Apple Watch? CEO firmy Swatch jest przekonany, że tak. A jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/08/24/swatch-ceo-calls-apple-watch-an-interesting-toy-voices-privacy-concerns]

To Top