Naszymi oczami

MixRadio – sposób na darmową i legalną muzykę offline

Nokia uruchomiła serwis z bezpłatną muzyką. Program uczy się tego co lubimy, na tej podstawie przygotowuje dla nas spersonalizowane stacje radiowe.

MixRadio – jest to radio nadające spersonalizowane pod gust słuchacza utwory. Łatwość i szybkość zakładania konta nie ma sobie równych. Wystarczy podać nazwę, adres e-mail, hasło i datę urodzenia – to wszystko. Nie musimy nawet aktywować konta po przez klikanie w jakieś linki w skrzynce pocztowej. (Dla niecierpliwych) Jest jeszcze krótsza i szybsza droga logowania się przez Facebooka i Google+. Niestety wersja przeglądarkowa nie istnieje, aplikacja działa tylko na iOS, Androidzie i Windows Phone’ie. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja prosi o zezwolenie na dostęp do położenia, ruchu i sprawności (Położenie zapewne służy odpowiedniemu dobieraniu playlist, ale ruch? Może na tej podstawie program stwierdza czy jesteśmy na imprezie – heh), następnie wybieramy ulubione gatunki muzyczne i artystów. Aha, aplikacja jest całkowicie darmowa a po mimo tego nie uświadczymy reklam! Totalna darmocha! Więcej informacji znajdziecie na przepięknej i minimalistycznej stronie producenta: MixRadio.

[half]

Odtwarzacz jest bardzo minimalistyczny. Do dyspozycji jest przycisk play/pause, przełącznik utworów, serduszko (uwielbiam), skreślone serduszko (nie lubię – taki utwór już nigdy nie pojawi się w playlistach) oraz informacje o wykonawcy. Oczywiście wszystko pięknie działa w tle. Jedynym ograniczeniem jest ilość pominięć. Tylko sześć razy w ciągu godziny możemy pomijać utwory. Szybko znalazłem obejście problemu, wystarczy, że włączymy inną playlistę i z powrotem wrócimy do poprzedniej, licznik pominięć, będzie liczył od początku.

[/half] [half_last]IMG_3104[/half_last]

[half]

Mój mix – specjalnie dla nas, program stworzy losową listę w oparciu o nasze polubienia oraz ulubionych artystów.

[/half] [half_last]IMG_3101[/half_last]

[half]

Mix – kompozycje – playlisty bazujące na naszym guście, dostosowane do różnych okazji życiowych jak np. urodziny.

[/half] [half_last]IMG_3100[/half_last]

[half]

Mix – gatunki – playlisty sortowane wg gatunków muzycznych.

[/half] [half_last]IMG_3099[/half_last]

[half]

Utwórz – wybieramy wykonawców, z których program tworzy playlistę. Im mniej wykonawców tym większa będzie precyzja doboru utworów, dlatego podczas pierwszego uruchomienia nie krępujmy się z zaznaczaniem artystów, ja zaznaczyłem od razu dwadzieścia dziewięć zespołów.

[/half] [half_last]IMG_3098[/half_last]

[half]

Offline – Można zapisywać playlisty bez limitów. Pobieranie działa także w tle. Jeżeli podczas słuchania playlisty zapisanej do offline klikniemy w serduszko albo to drugie serduszko skreślone, to nie będzie żadnego efektu. W tym celu musimy zaktualizować nasze listy. Na szczęście, aktualizacja jest błyskawiczna.

[/half] [half_last]IMG_3102[/half_last]

[youtube id= nfQwfRr88Ro]

Zapraszam do przetestowania, program mało znany ale zdecydowanie zasługuje na większą popularność 🙂

[appstore id=940125626]

To Top