Informacje i nowości

Czy zobaczymy iPada Pro jeszcze w tym roku?

Urządzenie, które według przecieków posiadać będzie ekran nowej technologii o przekątnej 12,9 cala z rozdzielczością zbliżoną do Ultra HD, USB typu C oraz rysik.

Zaraz… rysik? Sam mistrz Steve Jobs nienawidził rysików. Twierdził, że są niewygodne i często się gubią, a najlepsze wskaźniki mamy zawsze przy sobie – nasze palce. Tym oto sposobem zaprezentował w 2007 roku nową technologię nazwaną Multi-Touch. Mam tylko nadzieję, iż rzekomy rysik będzie przemyślanym dodatkiem, a jego chowanie oraz wyciąganie będzie działać na wzór zaczepu na pasek w iPodzie Touch 5 generacji. Jestem zmieszany decyzją Apple o nowym, większym iPadzie Pro. Dlaczego? Obecni użytkownicy flagowego tabletu, jakim jest iPad Air 2 w dniu premiery większego iPada staną się użytkownikami sprzętu ze średniej półki, a ich tablet będzie pozbawiony tych wszystkich elitarnych funkcji zarezerwowanych tylko dla iPada Pro, co gorsze, większość użytkowników pewnie nigdy nie wymieni swojego 10-calowego tabletu na większą wersję ze względu na duże gabaryty. Zostaną tylko z myślą, że nie są już w posiadaniu topowej wersji tabletu.

Dzięki notce, którą firma J.P. Morgan wysłała do inwestorów, dowiadujemy się, że produkcja podzespołów do produkcji większego iPada rozpocznie się we wrześniu a miesięczna liczba wyprodukowanych sztuk wynieść ma milion sztuk. Byłem pewny, że Apple będzie musiało zastosować nową technologię ekranu ze względu na samo przeznaczenie tabletu, np. dla grafików. Nie pomyliłem się, ekran zostanie wykonany w technologii „glass-film-film”, który charakteryzować ma się większą dokładnością odczytu niż obecnie stosowany w iPadach „glass-film”. W dodatku Jeśli wierzyć plotkom, będzie to pierwszy tablet od Apple wyposażony w technologię Force Touch.

Głównymi dostawcami paneli „glass-film-film” (GFF) mają być takie firmy jak: Sharp, General Interface Solution oraz japońska Nitto Denko Corporation. Jak łatwo przewidzieć, produkcją mniejszych elementów zajmie się nie kto inny jak Samsung, oraz TPK, Nissha Printing i Radiant. Oczekiwana prezentacja iPada Pro najprawdopodobniej odbędzie się w październiku, a sprzedaż nieco później.

Co myślicie o nadchodzącym iPadzie Pro? Jesteście za, czy przeciw takiemu posunięciu ze strony Apple? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

[source name=AppleInsider url= http://appleinsider.com/articles/15/08/31/ipad-pro-parts-shipments-starting-in-sept-with-new-display-tech-suppliers—report]

To Top