Plotki

Słabsze baterie w nowych iPhone’ach?

Specyfikacje dotyczące baterii w nadchodzących iPhone’ach 6s i 6s Plus, które wyciekły, sugerują, że nowe modele będą posiadały trochę mniejszą pojemność akumulatora niż ich poprzednicy.

Pamiętacie jeszcze te stare telefony, które na jednym ładowaniu wytrzymywały, tydzień, dwa a nawet trzy? Te czas są już dawno za nami, obecne telefony trzeba ładować codziennie a nawet częściej, co przyprawia mnie o irytację. Cieszyłem się jak dziecko, kiedy rok temu przeczytałem informację o prawie dwukrotnie pojemniejszej baterii w modelu 6 Plus w stosunku do 5s. Dzisiaj czytam, i co widzę?

Według chińskiego serwisu cnBeta, pojemność baterii ulegnie zmniejszeniu w iPhone’ie 6s z 1810 mAh do 1715 mAh (-5,3%) a w większym modelu z 2910 mAh do 2750 mAh (-5,5%). Nie jest do dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy wiecznie, tak jak ja narzekają na słabe baterie w telefonach.

Przyczyną zmniejszenia pojemności baterii może być fakt, iż iOS 9 ma być o wiele bardziej wydajny i stabilny niż jego poprzednia wersja. Przełoży się to na mniejsze zużycie energii. Dla mnie jest to beznadziejne posunięcie, z jednego powodu. Baterii nigdy za wiele. Tym bardziej, że na forach internetowych wiele osób testujących betę iOS 9 stwierdza, że czas pracy na baterii jest znacznie gorszy od tego w iOS 8.4.1. Jak więc będzie naprawdę? O tym dowiemy się 9 września, to wtedy Apple zaprezentuje nowe iPhone’y.

Jak dla mnie telefony mogą być nawet kilka milimetrów grubsze tylko dla większej baterii, a Wy co o tym myślicie?

[source name=Telegraph url= http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/iphone/11837033/iPhone-6s-and-6s-Plus-to-have-weaker-battery.html]

To Top