Poradniki i tutoriale

Czyszczenie pamięci cache w urządzeniach iOS

Aplikacje, zdjęcia, filmy i muzyka pożerają pamięć w naszych urządzeniach mobilnych. Z czasem mamy ich coraz więcej   i przez to dysponujemy coraz mniejszą ilością pamięci.

Lwią część zajętej pamięci stanowią pliki pamięci podręcznej oraz pliki tymczasowe, które najczęściej tworzone są przez aplikacje w momencie gdy z nich korzystamy. W zależności z ilu aplikacji korzystamy pliki te mogą zajmować nawet kilka gigabajtów.

Najprostszym rozwiązaniem w celu pozbycia się plików tymczasowych jest skorzystanie z aplikacji Battery Doctor dostępnej w App Store (link do aplikacji znajdziecie na końcu artykułu). Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu i nie wymaga od użytkownika dodatkowej wiedzy.

Usuwanie plików:

  1. Uruchamiamy aplikację Battery Doctor
  2. Wybieramy zakładkę Junk znajdującą się na dole ekranu
  3. Wybieramy opcję Clean Up Cache
  4. Potwierdzamy operację (w okienku aplikacja ostrzega nas, że usunięcie plików pamięci cache może spowodować utratę zapisów stanów gier. Deweloper zaleca użycie tej opcji, gdy naprawdę jest to niezbędne)
  5. W międzyczasie telefon poinformuje nas o zapełnionej maksymalnie pamięci masowej
  6. Po zakończonej operacji czyszczenia pamięci cache aplikacja poinformuje nas o ilości wyrzuconych danych i o aktualnym miejscu dostępnym w pamięci telefonu.

Zrzut ekranu 2015-09-11 o 20.23.56

[appstore id=615987910]

To Top