Informacje i nowości

VLC będzie dostępne na Apple TV

Każdy z Was kojarzy program VLC czyli multi-platformowy odtwarzacz wideo, który na pewno gości na większości z naszych komputerów lub urządzeń przenośnych. VLC jest również dostępny dla komputerów Apple oraz urządzeń z systemem iOS. Jedną z głównych zalet tego programu, jest fakt ,że odtworzymy na nim prawie każdy format wideo, a pobrać go możemy całkowicie za darmo.

A co sądzicie o jego dostępności na nowym Apple TV?

Twórcy oprogramowania ogłosili wczoraj, bardzo istotną rzecz:

Oh, and one more thing…

we started to prepare VLC for tvOS.

Co jednoznacznie mówi nam, że na nowej wersji Apple TV, będziemy mogli zainstalować program VLC. Niestety nie jest nam znana do końca jego funkcjonalność. Super by było, jakbyśmy mogli bezpośrednio wrzucić do pamięci Apple TV film z komputera, tak jak to możemy robić na iUrządzeniach, lub ewentualnie odtwarzać filmy bezpośrednio z dysku sieciowego. Oczywiście Apple TV umożliwia bezpośrednio stream obrazu z komputera, ale mając w pamięci Apple TV kilka filmów byłoby nam łatwiej i wygodniej je oglądać.

Nowe Apple TV daje ogrom nowych możliwości dla programistów i wprowadzi na pewno szereg nowych funkcji dla użytkowników. Zgadzacie się ze mną?

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/51415/vlc-is-coming-to-the-new-apple-tv]

To Top