Informacje i nowości

Facebook pracuję nad przyciskiem „Nie lubię”

Facebook

Serwisu społecznościowego Facebook chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, bo chyba każdy posiada na nim konto i dzieli się za jego pomocą informacjami wśród znajomych.

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił wczoraj na spotkaniu, że planują w końcu wprowadzić przycisk „dislike” – po polsku pewnie będzie on brzmiał „Nie lubię”. Użytkownicy portalu zaraz po wprowadzeniu przycisku „Lubię to” wypytywali, kiedy zostanie wprowadzone jego przeciwieństwo, a Zuckerberg odpowiedział, że firma jest blisko wprowadzenia tego rozwiązania.

Nowy przycisk pozwoli ludziom wyrazić swoje niezadowolenie na temat udostępnianych w serwisie treści bo jak wiadomo dużo z nich to po prostu czysty spam i tego typu treści powinny być w jakiś sposób przez serwis filtrowane. Zuckerberg wyjaśnił, że wbrew pozorom wprowadzenie tego przycisku sprawiło inżynierom ogromne problemy podczas wdrożenia.

Jak uważacie czy ta funkcja jest potrzebna? Według mnie tak i świetnie byłoby aby treści które użytkownicy oznaczą dużą ilością jakby to nazwać „antylajków” były przez serwis filtrowane i usuwane. Może wtedy korzystanie z serwisu stałoby się przyjemniejsze.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/388996/facebook-is-finally-making-a-dislike-button/]

To Top