Sprzęt Apple i akcesoria

Dlaczego Apple? – Bezpieczeństwo

Niejednokrotnie zdarza się, że dane przechowywane w naszych telefonach wielokrotnie przewyższają wartość samego urządzenia, a w niepowołanych rękach mogą stanowić wielkie zagrożenie.

Zrzut ekranu 2015-09-21 o 17.06.55

Zamknięta i sandboksowa natura systemu iOS – instalowanie programów odbywa się po przez App Store, gdzie każda aplikacja jest gruntownie maglowana. Dodatkowo programy działają w odseparowaniu od systemu, działają tylko w ściśle ustalonym obrębie.

Sprawdzone aplikacje z autoryzowanego sklepu App Store – aby użytkownik mógł zainstalować aplikację na iPhone’ie, musi ona przejść gruntowny test. Pracownicy Apple maglują zgłoszony program od rana do nocy. Czasami proces ten trwa bardzo długo. Jeżeli aplikacja spełnia wysokie standardy postawione przez Apple, zostaje wówczas dopuszczona do sklepu z aplikacjami.

TouchID i sześciocyfrowe kody zabezpieczające – obecnie nie istnieje w telefonach lepsze i wygodniejsze zabezpieczenie niż czytnik linii papilarnych. Jeżeli z jakichś powodów czytnik zawiedzie (np. mokre palce, rękawiczki), dodatkową furtką odblokowania systemu jest podanie sześciocyfrowego kodu odblokowującego.

Automatyczna blokada oraz wymazanie telefonu po 10 nieudanych próbach odblokowania telefonu – Jeżeli próbując odblokować telefon (6-cyfrowy kod zabezpieczający) 10 razy wpiszemy błędny kod, wówczas telefon ulegnie całkowitemu wymazaniu oraz blokadzie, którą można zdjąć tylko po wpisaniu naszego Apple ID i hasła. Do tego czasu telefon będzie jak kamień.

Uwierzytelnianie dwuczynnikowe – dodatkowy kod weryfikacyjny – kiedy logujesz się z nowej przeglądarki lub na nowym urządzeniu, pojawia się prośba o dodatkowy kod weryfikacyjny. Kod ten automatycznie wyświetlony zostanie na innych twoich urządzeniach Apple, lub wysłany do Twojego telefonu. Aby zalogować się, musisz wprowadzić otrzymany kod, którego osoby nieuprawnione nie są w stanie zdobyć.

Pęk kluczy – pozwala na zapisywanie poufnych danych: hasła, notatki, certyfikaty, numery kart kredytowych, itp.

256-bitowe szyfrowanie danych – Apple „stosuje 256-bitowe szyfrowanie AES w celu przechowywania i przesyłania haseł oraz informacji o kartach kredytowych. Wykorzystuje również kryptografię asymetryczną opartą na krzywych eliptycznych oraz opakowywanie kluczy”.

FaceTime oraz iMessage także są szyfrowane – Apple wiele razy podkreślał, że wiadomości jak i rozmowy prowadzone z użyciem powyższych usług są szyfrowane i nie jest możliwe ich przechowywanie oraz odczytanie przez Apple.

Znajdź mój iPhone, iPad, iPod Touch lub Mac oraz wysyłaj moje położenie – świetna funkcja, drastycznie zwiększająca możliwość zdalnego odnalezienia, zablokowania czy wymazania utraconego urządzenia.

Zrzut ekranu 2015-09-21 o 17.07.14

Jak widać, Apple dokłada wszelkich starań aby nasze dane pozostały bezpieczne. Mało który producent porusza kwestię bezpieczeństwa w jakichkolwiek reklamach, wywiadach czy porównaniach. Mało który producent stosuje tak wiele zabezpieczeń co Apple! Po więcej informacji zapraszam tutaj: Omówienie kwestii bezpieczeństwa i prywatności w usłudze iCloud.

To już koniec serii „Dlaczego Apple?”. Chciałem aby moja prezentacja została spisana na „wirtualnym papierze” stąd slajdy w artykułach. Zapraszam do zapoznania się z moimi poprzednimi artykułami z tej serii:

  1. Dlaczego Apple? – Oszczędność
  2. Dlaczego Apple? – Kreatywność
  3. Dlaczego Apple? – Jakość i niezawodność
  4. Dlaczego Apple? – Ekosystem

Mój werdykt:

Zrzut ekranu 2015-09-21 o 17.07.31

To po prostu działa! To wszystko!

Zrzut ekranu 2015-09-21 o 17.08.32

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ciekawymi i pomocnymi artykułami, które rozwiążą wiele wątpliwości i odpowiedzą na Państwa pytania. Moje artykuły dostępne są pod tym linkiem: http://applecenter.pl/author/mateusz77b/. Dziękuję za wytrwałość, komentarze i poświęcony czas 🙂

To Top