Naszymi oczami

Dlaczego Apple? – Ekosystem

Jedni uważają, że wadą jest zamknięty ekosystem Apple, ponieważ zmusza to do kupowania urządzeń tej samej firmy. Ja widzę w tym niepodważalną zaletę – wszystko działa!

Wiadomości – świetne rozwiązanie. Działa sto razy lepiej niż gdziekolwiek indziej. Fakt, zaraz możecie powiedzieć, że na Windowsa i Androida znajdują się programy, które potrafią obsłużyć wiadomości SMS/MMS. Jest tylko kilka ale… Po pierwsze musimy znaleźć (najlepszy) program, co często zajmuje wiele czasu. Po drugie, trzeba go zainstalować. Po trzecie, musimy utworzyć konto, a po czwarte,  nie działa tak jak powinno. Wiadomości nie wyświetlają się prawidłowo, program zazwyczaj wygląda brzydko i ma tyle funkcji co Office. Wiadomości nie odświeżają się, tzn. przeczytane na komputerze nie odznaczają się na telefonie, itd. W OS X po prostu działa. Jest piękna minimalistyczna aplikacja, która wyglądem przypomina tę z iOS, wszystko pięknie się synchronizuje, co daje niesamowitą wygodę pisania SMS-ów. Dla mnie jest to wybawieniem, bo nie lubię pisać więcej niż kilka SMS-ów dziennie. Na klawiaturze komputerowej wszystko ulega zmianie na lepsze.

Zrzut ekranu 2015-09-20 o 13.06.07

Funkcja telefonu – od czasów Yosemite możemy nie tylko prowadzić rozmowy FaceTime ale także standardowe rozmowy głosowe. Jakość takich rozmów jak i wygoda jest na najwyższym poziomie.

Instant Hotspot – kiedy nie mamy internetu Mac od razu wykryje naszego iPhone’a, wyświetli jego poziom baterii oraz zasięg. Funkcja ta umożliwia szybkie, zdalne połączenie się z internetem.

Handoff – przedłużenie pracy na wielu urządzeniach. Działanie opiszę na przykładzie aplikacji Mail. Każda nowa wiadomość, którą właśnie edytujemy jest błyskawicznie dostępna i gotowa do edycji na iPhone/iPadzie czy Macu. Pozwala to niemal od razu kontynuować pracę po zmianie urządzenia. Funkcja ta działa z wieloma programami, nie tylko od Apple ale także firm trzecich.

iCloud – chmura, która spaja większość ekosystemu Apple. Główny fundament, bez którego niemożliwe byłyby tak niesamowite wrażenia płynące z używania produktów firmy Apple. Dzięki temu istnieje niesamowita płynność pracy na wielu urządzeniach. Notatki, przypomnienia, karty Safari itd. bezproblemowo i automatycznie synchronizują się między naszymi urządzeniami.

Strumień zdjęć – kolejna funkcja, która pozwala pozbyć się kabli. Zdjęcie zrobione iPhone’em automatycznie ląduje na komputerze, iPadzie, oraz innych urządzeniach do których przypisane jest nasze konto Apple ID.

icloud_photo_library

iWork – jest to odpowiednik Office’a. Umożliwia łatwe tworzenie, przeglądanie oraz synchronizowanie dokumentów między naszymi urządzeniami. Nie ma znaczenia czy pracujemy na tablecie, komputerze czy telefonie. Wszędzie możemy edytować, przeglądać dokumenty.

iPhone5s_iPadAir_iMac_MBA13_PRINT

Jest jeszcze cała masa świetnych funkcji i usług. To wszystko sprawia, że systemy iOS i OS X są najbardziej przyjaznymi systemami dla użytkowników. Wszystko jest łatwe, niewymagające dużej ingerencji z naszej strony i po prostu działa – co jest najważniejsze.

To Top