Aplikacje na iOS i OS X

Plan lekcji na iPhone’a

Zaczął się rok szkolny. W trendach App Store widnieje E-Dziennik i właśnie plan lekcji. Niedawno sam szukałem dla siebie prostej aplikacji, więc przetestowałem kilka. W tym artykule krótko opiszę tylko te, które moim zdaniem są najlepsze.

[half]

1. Popularnym programem tego typu jest adekwatny nazwą, polski Plan Lekcyjny. Dużą zaletą w przypadku rodzica kilkorga dzieci jest możliwość dodania kilku planów lekcji z imionami, oraz obecnie trwające zajęcia dla danego planu.

[/half] [half_last]IMG_6330[/half_last]

[half]

Dodając nowy przedmiot szkolny możemy ustawić oczywiście godziny trwania lekcji, a także sale, co jest bardzo wygodne w praktyce.

[/half] [half_last]IMG_6331[/half_last]

[half]

Wszystkie dni wyświetlane są obok siebie i wyglądem przypominają kartki wyrwane z notesu.

[/half] [half_last]IMG_6334[/half_last]

[half]

Wchodząc w poszczególny dzień, wyświetlone zostaną wszystkie lekcje, godziny i fajnie wkomponowane numery sal w ikonki danego przedmiotu.

[/half] [half_last]IMG_6345[/half_last]

2. Kolejną darmową, ale dobrą aplikacją jest Class Timetable. Plan lekcji wyświetlany w bardzo minimalistyczny i przejrzysty sposób, a dodawanie kolejnych przedmiotów jest banalnie proste.

IMG_6342

W tym programie możemy ustawić do 4 różnych planów zajęć. Dodatkowym zaletami jest widżet w centrum powiadomień pokazujący następną lekcje i dodatkowa aplikacja na Apple Watch’a. Za dopłatą 0,99€ dostaniemy powiadomienia, oraz poziomy widok na cały tydzień. Moim zdaniem aplikacja jest godna polecenia głównie z uwagi na swoją prostotę.IMG_6343

[half]

3. Następnym planem lekcji jest program iStudiez, który jest dostępny w dwóch wersjach: Lite, oraz Pro. Oczywiście jak to w takich przypadkach bywa, wersja bezpłatna jest okrojona: nie zobaczymy tutaj języka polskiego, widżetów i wersji na Apple Watcha. Ogromnym minusem jest możliwość dodania tylko 5 przedmiotów, co zmusza nas do wykupienia wersji premium.

[/half] [half_last]IMG_6380[/half_last]

Wersję premium można śmiało nazwać kombajnem wśród planów lekcji. Mamy w niej mnóstwo różnych przydatnych opcji i zakładek. Dodając nowy przedmiot w danym semestrze możemy go otagować jednym z kilku dostępnych kolorów, a także tak jak w przypadku pierwszej opisywanej przeze mnie aplikacji jest możliwość dodania małej ikonki obrazującej dane zajęcie. W kalendarzu widzimy cały miesiąc i kolorowe kropeczki, czyli tagi pod każdym dniem obrazujące zajęcia. Poniżej po kliknięciu w dany dzień wyświetlają się ustawione przez nas lekcje.

IMG_6335-499x1024

[half]

Kolejną bardzo przydatną opcją jest możliwość dodania zadania domowego, o którym każdemu czasami zdarzy się zapomnieć. Do zadania dołączyć możemy krotki opis, datę upływu, priorytet, a także osobę z którą musimy zrobić wspólnie zadanie.

[/half] [half_last]IMG_6337[/half_last]

Na Apple Watchu możemy w szybki sposób zobaczyć ile czasu zostało do końca lekcji, a także co będzie następne.

IMG_6338

Tak właśnie prezentują się moim zdaniem najlepsze aplikacje z planem lekcji. A jakich Wy używacie?

[appstore id=919357172]

[appstore id=425121147]

[appstore id=322439186]

[appstore id=310636441]

To Top