Informacje i nowości

6,5 miliona użytkowników korzysta z płatnej subskrypcji Apple Music

Tim Cook w wywiadzie Wall Street Journal udzielił odpowiedzi na temat najnowszej usługi muzycznej Apple Music.

Cook w odpowiedzi na zadane pytanie dotyczące usługi Apple Music wyjawił, iż obecnie 6,5 miliona użytkowników płaci za usługę, natomiast 8,5 miliona korzysta jeszcze w ramach darmowego (testowego) trzymiesięcznego okresu. Daje to wynik na poziomie 15 milionów użytkowników. Jednak w porównaniu do Spotify usługa AM wypada blado. Spotify posiada aż 20 milionów użytkowników posiadających subskrypcję premium. Pewnie dlatego Cook nawiązując do AM stwierdził, że „idzie całkiem nieźle” zamiast „idzie rewelacyjnie”. Należy jednak zaznaczyć, że Spotify zajęło kilka lat uzbieranie tak licznej grupy użytkowników. AM na rynku jest od niedawna, dodatkowo biorąc pod uwagę problemy z jakimi usługa muzyczna od Apple borykała się (boryka) na początku oraz zadowolenie użytkowników z ich usług to wtedy otrzymamy następujący werdykt: dobry wynik!

O najnowszej usłudze od Apple przeczytać możecie w artykule zatytułowanym Apple Music vs. Spotify – co jest lepsze według młodego muzyka?, napisanym przez kolegę Maksa 🙂

Osobiście nie korzystałem z AM, okres próbny zostawiłem na „czarną godzinę”. Obecnie jestem wiernym użytkownikiem Spotify i nie chcę zmian. Jaką Wy usługę wybraliście albo dopiero wybierzecie – Spotify czy Apple Music?

[source name=9To5Mac url=http://9to5mac.com/2015/10/19/tim-cook-interview-apple-wsj/]

 

To Top