Informacje i nowości

Apple uruchomiło możliwość zgłaszania aplikacji dla tvOS

Wraz z rychłym nadejściem nowego Apple TV, Apple rozesłało deweloperom notkę informującą o możliwości zgłaszania programów do sklepu Apple Store dla tvOS. Udostępniona została im również ostateczna wersja beta systemu tvOS Golden Master.

Apple uruchomiło stronę poświęconą zgłaszaniu aplikacji na platformę tvOS. Deweloperzy są zachęcani do budowania swoich aplikacji za pomocą Xcode 7.1 GM, który obejmuje tvOS SDK. Firma sugeruje również, że deweloperzy uzyskają informacje zwrotne od testerów przez aplikację TestFlight.

Zrzut ekranu 2015-10-24 o 21.15.29

Apple opublikowało także instrukcję składania aplikacji na stronie internetowej dla deweloperów zawierającej liki do zasobów, plików do pobrania i innych plików informacyjnych. Tematy obejmują między innymi ikonę aplikacji, optymalizację wyglądu czy ustalenie daty premiery i inne. Bardzo ważne jest wsparcie dla osługi pilota Apple, gdyż bez tego aplikacja nie dostanie się do App Store. Jest to wielkim utrudnieniem dla deweloperów konstruujących bardziej skomplikowane gry, gdzie pilot nie wystarczy, np. dostosowanych tylko dla gamepada, wtedy taka gra nie zostanie dopuszczona. Z drugiej strony nie jest to złym rozwiązaniem, ponieważ dostajemy gwarancję, że wszystkie gry będą działać niezależnie od tego czy kupimy dodatkowe akcesorium czy też nie. Kolejnym ograniczeniem są aplikacje, które mogą maksymalnie zajmować 200 MB i pobierać maksymalnie 20 GB danych po zainstalowaniu.

Więcej informacji o nowym Apple TV poniżej:

  1. Preparing Your App Submission for the new Apple TV,
  2. Apple TV,
  3. Pre-order Apple TV rusza w poniedziałek 26 października.

Bardzo polecam ostatni link, ponieważ zawiera on kilka odnośników do wielu ciekawych artykułów dotyczących nowego Apple TV.

[appstore id=899247664]

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/10/22/apple-calls-for-tvos-app-submissions-ahead-of-monday-sales-launch]

To Top