Informacje i nowości

30% nowych użytkowników iPhone’a to byli użytkownicy Androida!

Podczas ogłoszenia wyników finansowych Tim Cook poinformował, że 30% nowych iPhone’ów trafiło w ręce byłych użytkowników Androida.

Podczas rozmowy z inwestorami, Tim przedstawił raporty finansowe Apple za czwarty kwartał, z których wynika, iż Apple sprzedało aż 48 mln sztuk iPhone’ów, to znaczy, że nowi użytkownicy przesiadający się z konkurencyjnej platformy zakupili aż 14,4 mln iPhone’ów, czyli 30% ogólnej sprzedaży. Apple zaznacza, iż jest to pierwsza w historii tak wielka liczba osób przesiadających się na iOS.

Tim uspokoił inwestorów, zapewniając, że sprzedaż iPhone’a będzie najprawdopodobniej wzrastać także w pierwszym kwartale, głównie dzięki wejściu Apple na rynek Chiński.

Podejrzewam, iż tak wielka imigracja spowodowana jest nie tylko wieloma wspaniałymi nowościami w nowych modelach, dużą rolę odegrała także aplikacja Move to iOS, która znacznie upraszcza proces migracyjny na platformę iOS.

Więcej o powyższej aplikacji napisałem na łamach naszego portalu – Apple udostępniło aplikację na Androida „Move to iOS” (Przejdź na iOS). Cały proces migracyjny w prostych krokach opisany został na stronie Apple – Migracja z systemu Android na telefon iPhone, iPada lub iPoda touch.

[source name=9To5Mac url=http://9to5mac.com/2015/10/27/apple-q4-android-switchers-30-percent/]

To Top