Osobistości Apple

Scott Forstall, John Sculley. Co oni teraz robią?

John Sculley dołączył już w pierwszych latach działania Apple. Zaprosił go do współpracy sam Jobs, mówiąc te słowa, które dzisiaj możemy przeczytać w biografii byłego szefa Apple:

Czy dalej chcesz reklamować wodę z cukrem czy iść ze mną zmieniać świat?

Dla tych, którzy nie są w temacie – Sculley występował wtedy w reklamach Pepsi. W 1983 roku został CEO Apple i to jego zarząd wyrzucił Jobsa z firmy. Dzisiaj, w 2015 roku, 4 lata po śmierci Jobsa Sculley założył własną firmę produkującą… telefony z Androidem! Jej nazwa to obi (nie, nie ten nasz „obi” 😛 )

John-Sculley

John Sculley na konferencji swojej nowej firmy – obi

Drugą osobą, która odcisnęła swój wizerunek w Apple jest Scott Forstall. To on projektował systemy iOS do iOS 6. Nawet pierwszą wersję iOS! I to on był wiceprezesem ds. systemu iOS. Niestety, został zwolniony przez Tima Cooka po fali krytyki użytkowników po premierze iOS 6. Przez następne pół roku był swoistym giermkiem Cooka. Po tym opuścił firmę. Potem na długo nie było nic o nim słychać. Zastanawialiście się gdzie teraz pracuje? My wiemy. Pracuje teraz w Snapchacie. Mianowicie obejmuje on tam stanowisko doradcy. Świat dowiedział się o tym po aferze z filmem The Interview pod koniec zeszłego roku, a to dlatego, że wysokie stanowisko w Snapchacie odgrywa też prezes Sony Pictures – Michael Lynton. W jednym z maili, które wyciekły przy okazji tej afery była zawarta informacja o kontrakcie Forstalla ze „Snapem”.

snapl-670x388

Więcej o snapchacie możecie przeczytać w jednym z naszych artykułów.

Zaskoczeni? Ja osobiście mówiąc – tak. Szczególnie Forstallem. Jest wielu innych ludzi, którzy swoją karierę zaczęli w firmie założonej przez Jobsa. Ten artykuł przedstawił chyba dwie najpopularniejsze sylwetki. A wy? Kogo pamiętacie? Piszcie w komentarzach!

To Top