Poradniki i tutoriale

Czym czyścić swoje iUrządzenia?

Urządzenia od Apple są tak piękne, że użytkownicy chcą utrzymywać je na bieżąco w czystości. Czego zatem używać do ich pielęgnacji? Dowiecie się poniżej!

Najlepszymi środkami do czyszczenia są oczywiście preparaty do tego stworzone. I w ten sposób na rynku mamy dostępne takie produkty i całe ich serie jak na przykład iPure. Znajdziemy wśród nich płyny stworzone do pielęgnacji aluminium, szkła i plastiku. Oczywiście za jakość trzeba płacić i ceny produktów tego typu mogą wydawać się dosyć wysokie, dlatego wiele osób będzie rozglądać się za zamiennikami. Czego zatem używać?

427252_154801021342432_1893818645_n

Płyn do czyszczenia okularów

Używałem takiego przez bardzo długi czas i mogę go z czystym sumieniem polecić. Jest on tańszy od wyżej wymienionego specyfiku dedykowanego dla urządzeń i dostępny w większości salonów optycznych. Gdy sami posiadacie okulary możliwe, że nawet macie coś takiego w domu. Wystarczy nim lekko spryskać powierzchnie naszego urządzenia i rozprowadzić płyn po jej powierzchni najlepiej miękką szmatką. Radziłbym tylko uważać, aby nie dostał się on do żadnego z portów i otworów na głośnik, lub mikrofony. Może to uszkodzić urządzenie.

IMG_7280

Jednorazowe chusteczki do czyszczenia okularów

Jak już jesteśmy przy okularach, to kolejnym stworzonym dla nich, a jednocześnie świetnym dla naszych urządzeń środkiem są właśnie takie ściereczki. Dostępne są one w większości marketów, lub drogerii. Ich cena nie jest wysoka, zwłaszcza, że w pudełku dostajemy bardzo wiele sztuk, a dobrze radzą sobie nawet z większymi zabrudzeniami. Wielką ich zaletą jest to, że mają bardzo mały rozmiar i spokojnie możemy mieć zawsze przy sobie nawet kilka sztuk na wypadek, gdy potrzebujemy pilnie wyczyścić urządzenie. Dodatkowym atutem jest także w ich przypadku bezinwazyjne rozprowadzanie. Oznacza to, że nie ma opcji zalania któregoś z portów i uszkodzenia urządzenia.

IMG_7282

Domowe środki do czyszczenia

W każdym domu znajduje się mnóstwo środków, które także nadadzą się do czyszczenia naszych ukochanych urządzeń. Najlepszymi z nich będą szmatki do kurzu wykonane z mikrofibry, ewentualnie nawilżone wodą lub płynem do czyszczenia szyb. Unikałbym ręczników papierowych ze względu na ich chropowatą strukturę przez którą nawet jeden okruszek może lekko zarysować obudowę naszego urządzenia.

IMG_7283

Czym czyścić porty?

Wbrew pozorom we wszystkich portach naszych urządzeń znajduje się mnóstwo brudu. Nie da się go uniknąć bez posiadania etui z zaślepkami. Zbiera się tam przeważnie kurz i małe paproszki z kieszeni naszych spodni. Jak się ich pozbyć? Ja do ich usuwania używam zwykłej wykałaczki. Delikatnie wkładam ją w dany otwór uważając na znajdujące się tam piny i wyciągam kłębki kurzu/paprochów. Zwykle powtarzam taką operację kilka razy w miesiącu, dzięki czemu wszystkie kable działają bez zarzutu.

IMG_7286

Podsumowanie

Myślę, że urządzenia od Apple zasługują na szczególną troskę. Dlatego właśnie warto utrzymywać je zawsze w czystym stanie, a wyżej wymienione środki nam tylko w tym pomogą.

To Top