Informacje i nowości

Klasyczny obraz Andy’ego Warhola „Macintosh” wystawiony na aukcji

Obraz Andy’ego Warhola pod tytułem „Macintosh” zostanie wystawiony na licytację przez dom aukcyjny Sotheby.

Obraz namalowany został na płótnie, Andy wykorzystał do jego namalowania techniki sitodruku i akrylu. Obraz ten jest tylko (i aż) częścią całego pakietu Warhola pod tytułem „Reklamy” z 1985 roku. Pakiet ten powstał rok po pojawieniu się Macintosha. Szacunkowa cena sprzedaży obrazu to 400 – 600 tysięcy dolarów.

Obraz wystartuje z ceną wyjściową na poziomie 280 tysięcy dolarów. Akcja odbędzie się w serwisie internetowym eBay – 12 listopada o 9:30.

Dom aukcyjny Sotheby zamieścił na swojej stronie krótką relację Andy’ego z pierwszego spotkania ze Stevem Jobsem, które odbyło się w domu Johna Lennona.

Weszliśmy do sypialni Seana (syna Lennona) – był tam jakiś dzieciak, który konfigurował komputer, Macintosha, którego Sean dostał w prezencie. Powiedziałem, że kiedyś dzwonił do mnie jakiś człowiek i chciał mi dać taki sprzęt, ale nigdy do niego nie oddzwoniłem. – Tak, to byłem ja. Nazywam się Steve Jobs. – Wyglądał tak młodo, jak student. Powiedział, że ciągle może mi wysłać jednego. Potem dał mi lekcję rysowania z jego użyciem (Macintosha). Na razie wszystko było czarno-białe, ale niedługo mają wprowadzić kolory. Poczułem się staro przy tym specu, który pomógł wymyślić ten sprzęt.

Tak wygląda w całości dzieło Andy’ego 🙂

196N09421_84SQN

Nie wiem jak Wam, ale mi się bardzo podoba!

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/395821/andy-warhols-macintosh-painting-could-fetch-600000-at-auction/]

To Top