Informacje i nowości

Klasyczny obraz Andy’ego Warhola „Macintosh” wystawiony na aukcji

196N09421_84SQN-kopia

Obraz Andy’ego Warhola pod tytułem „Macintosh” zostanie wystawiony na licytację przez dom aukcyjny Sotheby.

Obraz namalowany został na płótnie, Andy wykorzystał do jego namalowania techniki sitodruku i akrylu. Obraz ten jest tylko (i aż) częścią całego pakietu Warhola pod tytułem „Reklamy” z 1985 roku. Pakiet ten powstał rok po pojawieniu się Macintosha. Szacunkowa cena sprzedaży obrazu to 400 – 600 tysięcy dolarów.

Obraz wystartuje z ceną wyjściową na poziomie 280 tysięcy dolarów. Akcja odbędzie się w serwisie internetowym eBay – 12 listopada o 9:30.

Dom aukcyjny Sotheby zamieścił na swojej stronie krótką relację Andy’ego z pierwszego spotkania ze Stevem Jobsem, które odbyło się w domu Johna Lennona.

Weszliśmy do sypialni Seana (syna Lennona) – był tam jakiś dzieciak, który konfigurował komputer, Macintosha, którego Sean dostał w prezencie. Powiedziałem, że kiedyś dzwonił do mnie jakiś człowiek i chciał mi dać taki sprzęt, ale nigdy do niego nie oddzwoniłem. – Tak, to byłem ja. Nazywam się Steve Jobs. – Wyglądał tak młodo, jak student. Powiedział, że ciągle może mi wysłać jednego. Potem dał mi lekcję rysowania z jego użyciem (Macintosha). Na razie wszystko było czarno-białe, ale niedługo mają wprowadzić kolory. Poczułem się staro przy tym specu, który pomógł wymyślić ten sprzęt.

Tak wygląda w całości dzieło Andy’ego 🙂

196N09421_84SQN

Nie wiem jak Wam, ale mi się bardzo podoba!

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/395821/andy-warhols-macintosh-painting-could-fetch-600000-at-auction/]

To Top

jbl-ac

JBL Charge 3

Najtaniej w sieci!!!

Czwarta generacja doskonałego głośnika bezprzewodowego z funkcjonalnością powerbanku. Wciąż udoskonalany brzmi imponująco, prezentuje się pięknie, a do tego jest w pełni wodoodporny.

689 zł

przycisk-ac