Informacje i nowości

Emulator Macintosha w przeglądarce web

Kiedy w 1984 roku Steve Jobs zaprezentował światu samoprzedstawiający się komputer z graficznym interfejsem publiczność oniemiała z zachwytu. Teraz system pierwszego Macintosha dostępny jest dla każdego!

Warto dodać, że pierwsze komputery z serii Macintosh oparte były na procesorze Motorola 68000. Urządzenia te nie były stosunkowo wolne ze względu na małą ilość pamięci RAM oraz wymagający dużej mocy obliczeniowej interfejs graficzny.

Zobaczmy co na ten temat mówi Wikipedia:

„Zaczęło się od Macintosha 128K – komputera osobistego z graficznym interfejsem użytkownika z procesorem Motorola 68000 o prędkości 8 MHz oraz wyposażonego w 128 KB pamięci RAM. Został on zastąpiony przez Macintosh 512K, posiadającego 4 razy więcej pamięci operacyjnej. Następnie pojawił się Mac Plus, a jeszcze później Macintosh SE. Wkrótce potem wyprodukowano jeszcze produkty znane jako Mac Classic, ale były one wtedy produktami low-endowymi”.

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam podróże do źródeł czasu. Klikając TUTAJ zostaniecie przeniesieni na stronę ze wspomnianym emulatorem.
Zrzut ekranu 2016-07-29 o 19.33.15

Źródło: JamesFriend

Komentarze
To Top