Aplikacje na iOS i OS X

Apple poprawia algorytm wyszukiwania

Mądrzejsze wyszukiwanie w App Store

Apple wykonało kilka znaczących usprawnień sposobu wyszukiwania w App Store w ostatnich tygodniach. Wyniki wyszukiwania są bardziej inteligentne i powiązane ze sobą, po wprowadzeniu słowa kluczowego, donosi TechCrunch .

Wielu deweloperów zauważyło drobne zmiany w wynikach wyszukiwania App Store już na początku listopada. Wyniki wyszukiwania pojawiają się teraz, biorąc pod uwagę czynniki, które wykraczają poza proste słowa kluczowe czy dopasowania słów. Jako przykład może posłużyć „Twitter” teraz App store przynosi nas do odpowiednich aplikacji, takich jak Tweetbot. 

appstoresearchresults

Autorom aplikacji nowe algorytmy wyszukiwania mogą sporo namieszać, w związku z wyświetlaniem pokrewnych aplikacji.  Oznacza to, że teraz zobaczysz wiele dopasowanych lecz konkurencyjnych aplikacji.

Stanowisko twórców

CEO Ariel Michaeli powiedział w wywiadzie dla magazynu TechCrunch, że App Store wykorzystuje nową funkcję „sugestię”, która bierze pod uwagę „esencję aplikacji”, i kładzie większy nacisk na elementy wewnątrz apek. Ostatnie zmiany algorytmu wyszukiwania wydają się być bardziej użyteczne niż miało to miejsce dotychczas. Być może wdrażanie dalszych usprawnień wykorzystując wskaźniki popularności, użetyczności jeszcze bardziej poprawią funkcjonalność sklepu z aplikacjami. 

[source name=Macrumors url=http://www.macrumors.com/2015/11/13/apple-improves-app-store-search-algorithms/]

To Top