Informacje i nowości

Apple udostępniło etui Smart Battery Case do iPhone’a 6 i 6s

Dzisiaj Apple wypuściło nowe akcesorium do iPhone’a 6 i 6s – etui Smart Battery Case.

Nowe etui pełni funkcję ochronną jak również power banka, co potrafi być w krytycznych momentach rozwiązaniem na wagę złota. Nie zmienia to faktu, że w pierwszej sekundzie, po ujrzeniu owego akcesorium, moja reakcja była taka sama jak Jobsa kiedy zobaczył wysuwaną tackę na płyty w iMaku G3: „Co to k***a jest?!” Jobs oczywiście wiedział co to było, to retoryczne pytanie dało do zrozumienia, że dana rzecz jest kompletnym bublem.  Zapewnie wiele osób ma podobne odczucia jak ja, jednakże nie wszystko jest takie złe jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka.

Na plus zasługuje na pewno bardzo wysoka jakość wykonania. Etui idealnie zabezpieczy nasze urządzenie przed porysowaniem (gdyż posiada wnętrze wypełnione mikrofibrą) oraz przed stłuczeniem ze względu na gumową obudowę, a także doładuje nasze urządzenie. No właśnie… wszystko byłoby dobrze, gdyby nie wspomniana bateria. Mówiąc krótko, wygląda ohydnie, chociaż w takim projekcie są pewne plusy, np. obudowa zajmuje mniej przestrzeni, dodatkowo będzie także kompatybilna z niektórymi stacjami dokującymi ze względu na szczupły dół. Dziwi mnie, że Apple nie wykorzystało technologii warstwowej baterii, która znajduje się w nowym MacBooku. Pozwoliłoby to na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni (większa pojemność ogniwa), oraz ładne zakończenie obudowy, która byłaby coraz cieńsza zmierzając w stronę krawędzi etui. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększyłoby pojemność baterii ale także estetyka uległaby znacznej poprawie. Etui przypomina telefony, do których użytkownicy włożyli znacznie grubszą baterię i założyli klapkę z charakterystycznym garbem, który zakrywa baterię. Taki zabieg nie tylko rażąco niszczy estetykę ale w dodatku cuchnie tandetą na kilometr.

Kolejnym plusem jest wejście Lightning, nareszcie nie trzeba się rozdrabniać na inne standardy. Jeden kabel do wszystkiego. To mi się podoba.

Cena, która wynosi 479,00 zł to kolejny minus, za podobną cenę można kupić power banki od konkurencji z dwukrotnie większą pojemnością ogniw. Tutaj strzelam, że Apple zastosowało ogniwo o pojemności ok. 1800 mAh. Pokrowiec dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych (grafitowy i biały).

Co Wy sądzicie o wspomnianym akcesorium? Podzielcie się w komentarzach swoimi opiniami 🙂

[source name=Apple url=http://www.apple.com/pl/shop/product/MGQL2ZM/A/etui-smart-battery-case-do-iphonea-6s-—-grafitowe?fnode=99]

To Top