Aplikacje na iOS i OS X

Phone Dialer – klawiatura numeryczna do rozmów na Apple Watch

Czasem może się zdarzyć że chcemy zadzwonić do kogoś nie mając go zapisanego w kontaktach. Dodatkowo nie wiemy gdzie dokładnie położyliśmy iPhone’a, ale wiemy że gdzieś jest w pobliżu. Możecie pomyśleć że można wykonać pingowanie na zegarku i w ten sposób znaleźć iPhone’a. No dobra – załóżmy że chcesz się popisać przed kumplami jak to jest rozmawiać z zegarka. Niestety, jest płatna ale dość często są promocje gdzie można kupić ją za darmo.

Aplikacja na iPhone’a nie robi nic. Po prostu tylko zajmuje nam jeden slot na ekranie głównym. Za to ciekawiej robi się na zegarku. Tutaj otrzymujemy dostęp do klawiatury numerycznej, na której możemy wybierać numery. Aby wybrać numer po porostu klikamy zielony przycisk ze słuchawką, po jego naciśnięciu Watch zapyta się nas czy na pewno jesteśmy zdrowi na umyśle że dzwonimy. Aby wrócić do poprzedniego ekranu klikamy Cancel, a jeżeli chcemy usunąć część numeru klikamy na czerwony przycisk w dolnym rogu, lub jeżeli chcemy usunąć cały numer użyj Force Touch i kliknij Clear. Po potwierdzeniu już mamy systemową przystawkę dzwonienia. Po zakończeniu rozmowy aplikacja zaproponuje czy nie dodać numeru do kontaktów.

watch dialer1 watch dialer2

Podsumowując,

Apka ta jest godna polecenia, z resztą – o czym my gadamy? Do dziś się zastanawiam czemu Apple nie dało klawiatury numerycznej od razu w systemie… Zapraszamy do kupowania tej apki:

[appstore id=1039596502]

To Top