System iOS

iOS 9.3 i watchOS 2.2 beta – idą wielkie zmiany!

Dzień dzisiejszy to prawdziwe apogeum oprogramowania od Apple. Dostaliśmy wersje beta 4 systemów, każdego dystrybuowanego przez Apple – iOS 9.3, watchOS 2.2, tvOS 9.3, OS X 10.11.4. W tym wpisie przyjrzymy się tym dwóm pierwszym.

iOS 9.3 beta

Ta aktualizacja systemu iOS wnosi dość znaczące zmiany. Killer-featurem tej wersji jest Night Shift. Jest to funkcja która tak naprawdę jest kopią programu Flux, którego mogliśmy osiągnąć na iOS poprzez jailbreak. Urządzenie będzie pobierać aktualną pozycję słońca i jasność za pomocą odpowiednio GPS i czujnika światła i na podstawie zebranych danych obliczyć idealną barwę kolorów, tak aby nasze oczy nie odczuły szybko dyskomfortu odczas używania urządzenia.

Następną równie wielką nowością jest iOS in Education. Pierwsze wzmianki o tej zmianie można było usłyszeć dużo wcześniej, Apple trochę czasu temu myślało nad wprowadzeniem tej nowości. Za pomocą niej możemy zarządzać iUrządzeniami udostepnianym uczniom przez szkołę. Nauczyciel może szybko wgrać na wszystkie iPady potrzebne notatki czy sprawdzić co jest obecnie uruchomione.

Dodatkowymi nowościami są miedzy innymi usprawnienia CarPlay, News czy Notatek. W tych ostatnich będziemy mogli szyfrować notatki poprzez odcisk palca.

watchOS 2.2 beta

W watchOS nie wiele się zmieniło. Jednak tutaj rownież został dodany killer-feature. Od teraz będziemy mogli z naszym iPhonem połączyć kilka zegarków. Ich dostosowanie i wykrywanie jest również bardzo intuicyjne. Jeżeli postanowimy zmienić zegarek to wystarczy ubrać go na rękę i podnieść ręke z zegarkiem do góry. Zegarek rozpozna ten ruch i wymusi w iPhinie ustawienie obecnego zegarka jako tego który nosimy na sobie. Prawda że fajne?

To tak w bardzo wielkim skrócie podsumowałem nowości w systemach iOS i watchOS. Na dniach powinna ukazać się beta publiczna systemu iOS, odnośnie watchOS nie miałbym takiej pewności, choć szanse są. A wy, co o tym myślicie? Napiszcie w komentarzach!

To Top