Informacje i nowości

watchOS 2.2 dodaje wyszukiwanie przydatnych miejsc w pobliżu

W nadchodzącej aktualizacji systemu dla Apple Watcha pojawi się funkcja wyszukiwania miejsc w pobliżu, a także szybkie przyciski nawigacyjne dla kierunków podróży do domu i pracy.

Aktualizacja systemu watchOS do wersji 2.2 (która dostępna dla wszystkich będzie zapewne niebawem) wprowadza ulepszone mapy Apple. Nawigacja zostanie wyposażona w kilka nowych funkcji, takich jak: wyszukiwanie miejsc w pobliżu (restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe itp.), pojawią się także przyciski nawigacyjne dla kierunków podróży do domu i pracy, pojawi się także przycisk pokazujący lokalizację użytkownika zegarka.

Funkcja przydatne w pobliżu jest dostępna w sześciu krajach:

  1. Australia
  2. Kanada
  3. Chiny
  4. Francja
  5. Niemcy
  6. USA

watchOS-2.2

Funkcja ta działa podobnie jak program dla smartzegarka Yelp, który jest dostawcą danych w tym przypadku, pozwala na wybór różnorodnych kategorii: jedzenie, napoje, zakupy, podróże, usługi, rozrywka, zdrowie i transport. Każda kategoria zawiera dodatkową listę bardziej szczegółowych podkategorii, następnie wyświetlone zostaną dane dotyczące konkretnych firm wymienionych według dystansu w jakim się od nas znajdują. Dodatkowo program wyświetla dane dot. dojazdu do wybranego przez nas miejsca, informacje kontaktowe, godziny pracy czy jakość wyświetlaną za pomocą gwiazdek.

Funkcja Przydatne w pobliżu pojawiła się także w CarPlay wraz z nową betą oprogramowania iOS wprowadzonego w tym tygodniu.

[source name=9TO5MAC url=http://9to5mac.com/2016/01/16/watchos-2-2-nearby-maps-apple-watch/]

To Top