Informacje i nowości

Apple zatrudniło eksperta od wirtualnej rzeczywistości

Według nowego raportu opublikowanego przez Financial Times, Apple zatrudniło jednego z najlepszych badaczy rzeczywistości rozszerzonej w Stanach Zjednoczonych w celu przyspieszenia swoich prac. Raport stwierdza, że Apple zatrudniło na to stanowisko Doug’ha Bowmana, który pełnił funkcję dyrektora w centrum interakcji między komputerem a człowiekiem na Politechnice Wirginii w Blacksburgu.

Bowman potwierdza, że skupiał swoje badania na temat „trójwymiarowego interfejsu użytkownika i zalet płynących z zanurzenia się w wirtualnym środowisku”. Posiada doświadczenie w pracy z HTV Vive, Google Carboard oraz Google Glass.

Apple wykonało już garść przejęć na rynku wirtualnej rzeczywistości w ciągu ostatnich lat. Firma posiada również wiele złożonych patentów dotyczących środowisk wirtualnej rzeczywistości. Zamieszczali także oferty pracy związane ze wspomnianą technologią. Ostatnio Apple przejęło Emotient, firmę, która koncentruje się na emocjach wyrażanych przez ludzkie twarze. W listopadzie ubiegłego roku Apple zakupiło kolejną firmę Faceshift – specjalistów odpowiedzialnych za technologię motion capture zastosowaną w Star Wars. Na początku ubiegłego roku przejęli Metaio, kolejną firmę specjalizującą się w rzeczywistości rozszerzonej.

Wiele osób uważa, że Apple pozostaje w tyle pod względem oprogramowania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pięć lat temu Apple straciło jednego ze swoich najlepszych pracowników od rozszerzonej rzeczywistości, który przeszedł do konkurencji. Póki co możemy tylko snuć domyślenia, co firma z Cupertino szykuje dla nas. Wcześniejsze plotki wspominały, że Apple planuje zastosować rozszerzoną rzeczywistość do Apple TV, chociaż póki co nic takiego nie miało miejsca.

[source name=9TO5MAC url=http://9to5mac.com/2016/01/21/apple-vr-doug-bowman-hire/]

To Top