Plotki

[Ankieta] Domniemane zdjęcie 4-calowego iPhone’a

Pojawiają się kolejne raporty twierdzące, że Apple wyda nowy- 4-calowy model iPhone’a w marcu lub w kwietniu. Użytkownik o nazwie Gijs Raggers udostępnił zdjęcie domniemanego smartphone’a obok iPhone’a 5. Zdjęcie zostało zamieszczone na forach dyskusyjnych, gdzie każdy może się zarejestrować i skomentować.

Rzekomy 4-calowy iPhone rozmiarowo jest bardzo zbliżony do iPhone’a 5, jednakże wyglądem nawiązuje do jego większych braci.  Wspomniany model posiada zakrzywione szkło na krawędziach, przyciski znane z najnowszych iPhone’ów, oraz kamerę FaceTime umieszczoną po lewej stronie głośnika.

iPhone - 4-cale

Prawdziwość zdjęcia nie może być potwierdzona, jednakże Gijs Raggers wcześniej (sierpień 2013 r.) udostępnił zdjęcia oryginalnego iPada Air.

Plotki sugerują, że nowy, 4-calowy iPhone będzie posiadać zmodyfikowane podzespoły. Trafią do niego najprawdopodobniej części z ósmej generacji iPhone’a (iPhone 6), czyli procesor A8 z koprocesorem ruchu M8, aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, oraz NFC dla Apple Pay. Powyższe plotki kłócą się ze wcześniejszymi jakoby najmniejszy iPhone miał wyglądać tak jak 5/5s.

Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securites wydał notatkę dla inwestorów, w której potwierdzono, że Apple wyda nowego 4-calowego iPhone’a i iPada Air 3 w pierwszej połowie 2016 roku.

Również występuje problem z nazewnictwem samego urządzenia. Wcześniejsze plotki sugerują beznadziejną moim zdaniem nazwę 5se. Możliwe, że Apple zastosuję reguły nazewnictwa takie same jak w przypadku iPhone’a 5c, czyli iPhone 6c, ewentualnie iPhone Mini, ale to z kolei brzmi trochę komicznie, bo wcale taki malutki nie będzie, a sama nazwa posiada wydźwięk pejoratywny. Osobiście jestem przeciwny takiej polityce, gdyż o wyborze telefonu (u większości osób) nie będzie decydować rozmiar ale podzespoły, chcesz mocniejszego iPhone’a, to wybierz 5.5-calowego (droższego) klocka. Strategia ta nie sprawdziła się w przypadku iPhone’a 5c i nie wiem dlaczego miałaby się sprawdzić teraz, ale… pożyjemy zobaczymy.

Co o tym wszystkim myślicie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach 🙂

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/01/24/leaked-photo-4-inch-iphone-6/]

To Top