Sprzęt Apple i akcesoria

Apple wzywa do serwisu z wadliwymi wtyczkami

Nie tak dawno temu Apple wymieniało wadliwe ładowarki, które dodawane były do iPhone’ów. Okazuje się, że wadliwe są także wtyczki do ładowarek, które znajdują się w zestawie z MacBook’ami, iPad’ami, iPod’ami oraz są sprzedawane oddzielnie.

Problemem objęte są wtyczki przeznaczone do Argentyny, Australii, Brazylii, Europy Kontynentalnej, Nowej Zelandii oraz Korei Południowej, których obudowy mogą pękać i powodować tym samym porażenie prądem. Były one dodawane do różnych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem oraz sprzedawane w zestawach Apple World Travel Adapter Kit w latach 2003-2015.

Wadliwe wtyczki rozpoznać możemy przez wytłoczone 4-5 znaków lub przez ich brak w środku slotu, gdzie wpina się ładowarkę. Nowe, przeprojektowane mają w tym miejscu 3 litery symbolizujące rynek na który są przeznaczone, np: EUR. Dodatkowe informacje możecie zobaczyć TU.

wtyczki-apple

Apple oferuje właścicielom niebezpiecznych wtyczek bezpłatną wymianę na nowy, przeprojektowany egzemplarz, który powinniśmy dostać w każdym autoryzowanym serwisie Apple.

To Top