Informacje i nowości

iPhone 7 Plus będzie miał podwójny obiektyw oparty na LinX

Odkąd Apple prezentuje model iPhone’a w dwóch rozmiarach, zawsze ten większy ma lepszy aparat. Wszystko wskazuje na to, że nie inaczej będzie w tym roku.

Według ostatnich doniesień, tegoroczny, większy iPhone będzie posiadał podwójny obiektyw. Wyjaśniało by to kupno przez Apple w zeszłym roku izraelskiej firmy LinX Imaging, której technologia kamer opiera się na zastosowaniu większej ilości mniejszych czujników, co pozwoliłoby wyeliminować konieczność wystającego obiektywu, czyli bolączki zeszłorocznych oraz obecnych modeli iPhone’a. Dodatkowo poprawiłaby ona wrażliwość obiektywu na światło i znacząca podniosła jakość zdjęć robionych w mało doświetlonych miejscach.

Szacuje się, że kamera w iPhone’ie 7 Plus mogłaby osiągnąć nawet 2 lub 3-krotny zoom optyczny.

Zastosowanie tak zaawansowanej optyki jest bardzo prawdopodobne, ponieważ Apple od lat dodaje do swoich telefonów kamery o różnych, ciekawych rozwiązaniach oraz promuje je w wielu kampaniach reklamowych. Ciekawe jest w tym przypadku tylko to, że firma z Cupertino zwykle wprowadza całkowicie nowy aparat w modelach z literką „S”. Czyżby w tym roku miałoby się to zmienić?

Jak widać, o nowym modelu iPhone’a wiemy coraz więcej. Podsumowując wszystkie dotychczasowe informacje – będzie ciekawie.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/01/27/iphone-7-plus-dual-camera-linx-kgi/]

To Top