Informacje i nowości

iTunes Radio łączy się z Apple Music

Jak ogłoszono na początku tego miesiąca, Apple w piątek zakończy bezpłatny dostęp do kanałów w iTunes Radio. Takie działanie ma na celu zwiększenie słuchaczy nowej usługi od Apple oraz ujednolicenie ich usług.

iTunes Radio wystartowało latem 2013 roku. Usługa ta umożliwiała słuchanie stacji radiowych za pomocą tzw. streamingu bezpośrednio na naszych urządzeniach. W iTunes Radio dostępnych jest ponad 250 tematycznych stacji, o których jakość i dobór odpowiedniej muzyki dbają specjaliści. Usługa ta powstała jako konkurent popularnego w Stanach Zjednoczonych internetowego radia bazującego na gustach słuchaczy, mowa oczywiście o Pandorze.

Użytkownicy iTunes Radio zostali poinformowani drogą mailową o scaleniu usług Apple. Tak więc próba odtworzenia jakiejkolwiek stacji w iTunes Radio skutkuje pojawieniem się komunikatu, nakłaniającego do dołączenia do usługi Apple Music. Użytkownicy, którzy nie posiadają płatnej subskrypcji AM mogą w dalszym ciągu za darmo słuchać stacji Beats 1.

Kiedy Apple ogłosiło odejście od kanałów wspieranych reklamami, BuzzFeed poinformował, że ruch był związany z decyzją firmy, która wycofuje się z modelu biznesowego opartego na reklamach. Tego samego dnia Apple poinformowało deweloperów, że planuje zamknąć iAD App Network 30 czerwca bieżącego roku.

Być może Apple zaoferuje wkrótce nowe stacje radiowe, bowiem firma zarejestrowała nazwy Beats 2, Beats 3, Beats 4 oraz Beats 5. Jeżeli tak zrobi to całkiem możliwe, że usłyszymy stacje nadające różne gatunki, a to jest krok zdecydowanie na plus, ponieważ obecna stacja Beats 1 nie podoba mi się ani trochę, mija się z moim gustem muzycznym.

A Wy co sądzicie o iTunes Radio? Czy ktoś z Was korzystał ze wspomnianej usługi?

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/16/01/29/apple-merges-itunes-radio-channels-into-apple-music-beats-1-now-lone-free-to-stream-service]

To Top