Plotki

Apple pracuje nad własną bezprzewodową technologią ładowania urządzeń

Według osób zaznajomionych z planami firmy z Cupertino, Apple współpracuje z partnerami w USA i Azji w celu opracowania nowej technologii bezprzewodowego ładowania, która mogłaby zostać wdrożona do urządzeniach mobilnych już w przyszłym roku.

Apple opracowuje najnowsze technologie, które pozwoliłyby iPhone’owi czy iPadowi stać się urządzeniami naprawdę bezprzewodowymi, pozbawionymi jakichkolwiek portów. Dotychczas ulepszone ładowanie bezprzewodowe znajduje się tylko w Apple Watchu. Jednakże dla Apple jest to wciąż za mało. To dlatego wspomniana technologia wciąż nie zagościła na dobre w urządzeniach z logiem nadgryzionego jabłka. Standard QI, będący w wielu konkurencyjnych urządzeniach pozwala ładować urządzenie tylko w odległości 4 cm od nadajnika – Apple ma znacznie większe aspiracje w tym temacie.

Anonimowe źródła, na które powołuje się Cuplan donoszą, że Apple pracuje już nad technologią pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie urządzeń na znacznie większą odległość niż ma to miejsce w konkurencyjnych rozwiązaniach. Być może efekty tej pracy zobaczymy w przyszłym roku. Plotki sugerują, ze Apple rozwija technologię opatentowaną w 2010 roku, opisującą sposoby bezprzewodowego ładowania urządzeń znajdujących się w pobliżu nadajnika, który może być umieszczony np. w komputerze. To może oznaczać, że Apple na poważnie zamierza zaoferować urządzenie mogące funkcjonować bez żadnych kabli. Taką teorię potwierdzają także doniesienia o pozbawieniu złącza słuchawkowego nadchodzącego iPhone’a.

iPhone’y i iPady generują obecnie ponad trzy czwarte przychodów Apple, jednakże sprzedaż telefonów w ostatnim czasie zwolniła, a to za sprawą nasycenia się rynku. Dlatego teraz, aby dalej utrzymać się na wysokiej pozycji, Apple musi zastosować jakąś przełomową technologię w swoich produktach, która skłoni ogromne rzesze osób do przesiadki na telefon od Apple albo wymiany iPhone’a na najnowszy model.

[source name=Bloomberg url=http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-29/apple-said-developing-wireless-charged-phone-for-as-soon-as-2017-ijz3i4si]

To Top