Informacje i nowości

Apple wzywa użytkowników najnowszych Maców Pro do serwisu!

Możecie się zapytać Dlaczego? Otóż odpowiedź podaje nam samo Apple.

W niektórych sztukach najnowszego modelu Maca Pro (Late 2013) występują problemy z kartą graficzną, które dla komputera za 13 000 zł za najniższą wersję są po prostu niedopuszczalne. Mianowicie Apple powołuje że mogą występować:

  1. Nieczytelny lub rozmazany obraz na zewnętrznym wyświetlaczu
  2. Brak obrazu/sygnału na zewnętrznym wyświetlaczu mimo że komputer jest włączony
  3. Komputer z niewiadomych przyczyn zawiesza się lub uruchamia ponownie
  4. Komputer nie uruchamia się

Jak widać lista problemów jest poważna i w niektórych przypadkach może powodować ciarki i gęsią skórkę. Bo jak czulibyście się, gdyby wasz komputer za 13 000 zł (minimalnie, maksymalnie można zapłacić nawet 50 000 zł!) ot tak nagle postanowił się wyłączyć a po kliknięciu przycisku zasilania nic się nie działo?

Jeżeli chodzi o działanie samego programu to rozpocznie się ono 8 lutego i będzie trwać do 11 kwietnia i narazie nie jest ono podane do publicznej informacji więc próżno szukać notki na polskim czy nawet amerykańskim Supporcie Apple. Aczkolwiek, jak twierdzi 9to5Mac – serwisanci w dniu dzisiejszym zostali powiadomieni o programie naprawczym i nie powinno być problemów z naprawą Maca.

Zastanawia mnie tylko jedno – czy mamy wśród czytelników jakiegoś użytkownika Maców Pro? Jeśli tak to pochwalcie się i dajcie znać czy problemy występują. Zapraszamy do dyskusji!

[source name=9to5Mac url=http://9to5mac.com/2016/02/06/apple-mac-pro-repair-program-graphics-video/]

To Top