Informacje i nowości

Apple Watch zagarnął dwie trzecie rynku smart zegarków w 2015 roku

Apple jak dotąd nie udostępniło statystyk dotyczących sprzedaży Apple Watcha. Dane są szacunkowe, liczone przez analityków z Canalys, którzy szacują, że AW stanowił aż dwie trzecie rynku smart zegarków w 2015 roku.

Pierwszymi liczącymi się graczami, którzy wprowadzili na rynek swoje zegarki były firmy Pebble, Sony, Samsung, Motorola i LG. Apple se swoim smart zegarkiem wystartował kilka lat później niż konkurencja, a jednak dopiero ruch firmy z Cupertino wpłyną tak bardzo na popularyzację i sprzedaż smart zegarków i innych „intelignetnych” akcesoriów. Pamiętam, że pierwszy szał na smart zegarki wywołała firma Pebble, ale to co zrobiło Apple jest zakrojone na znacznie szerszą skalę.

Szacuje się, że sprzedanych zostało 12 milionów sztuk zegarka od Apple. W samym tylko okresie świątecznym sprzedanych zostało dodatkowo ponad pięć milionów egzemplarzy. Reszta rynku należy do Samsunga, Pebble i Huawei.

Poniżej znajduje się prognoza sprzedaży urządzeń naręcznych (ubieralnych) na rok 2016 i 2017.

screen-shot-2016-02-05-at-2-30-55-pm

[source name=TechCrunch url=http://techcrunch.com/2016/02/05/apple-watch-took-two-thirds-of-smart-watch-market-in-2015-says-analyst/?ncid=rss]

To Top