Informacje i nowości

Apple stworzyło nową platformę do zarządzania Podcastami

Podcasty w iTunes Store pojawiły się w 2004 roku i do niedawna zarządzało się nimi poprzez plik XML który umieszczaliśmy na serwerze gdzie przechowywaliśmy odcinki. Z każdym nowym odcinkiem lub jakąkolwiek zmianą trzeba było aktualizować ten plik poprzez nadpisanie go. Jednakże od teraz możemy znacznie ułatwić sobie ten mozolny proces!

Dzisiaj Apple do twórców podcastów zarejestrowanych w iTunes Store rozesłało wiadomości w których poinformowało o nowej platformie – Podcasts Connect. Co prawda pierwsze wrażenia odnoszące się do wspomnianej funkcji o których przeczytałem i wysłuchałem się są więcej niż pochlebne. Poza ułatwieniem dodawania odcinków do katalogu za pomocą paru kliknięć nic więcej się nie zmieniło i nie dodano. Miejmy nadzieję że jest to spowodowane faktem, iż Apple udostępniło narzędzie za szybko, oraz że z każdym dniem będą przybywały nowe funkcje.

Mamy na sali jakiegoś autora bądź słuchacza podcastów? Pochwalcie się jakie podcasty tworzycie/słuchacie, oraz  jak oceniacie nową platformę Apple? Koniecznie wyraźcie swoją opinię w komentarzach!

To Top