System iOS

Najnowsza beta systemu iOS 9.3 usuwa błąd daty 1 stycznia 1970

Wydana w poniedziałek najnowsza beta systemu iOS 9.3, którą opisałem wraz z innymi nowymi wersjami systemów Apple w tym miejscu okazuje się naprawiać popularny błąd naszych iUrządzeń.

Chodzi oczywiście o bug wywołany ustawieniem na naszym urządzeniu daty 1 stycznia 1970 roku, a następnie wyłączenia i włączenia go. Po wykonaniu tych czynności zostanie ono wprowadzone w pętlę nieskończonych restartów. Problem ten dokładnie opisał Redaktor Maksymilian o tutaj. Dodam tylko, że do naprawienia urządzenia potrzebne było odcięcie jego źródła zasilania, czyli baterii.

Apple oczywiście wymienia urządzenia dotknięte tym problemem, ale spodziewać się było można, że nie zostanie on zignorowany i prędzej, czy później któraś z aktualizacji systemu go naprawi. Taka wersja systemu, chociaż na razie nie dla każdego, została właśnie wydana.

Najnowsza, już czwarta beta systemu iOS 9.3 uniemożliwia ustawienie w naszym iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch daty wcześniejszej niż 31 grudnia 2000 roku, przez co oczywiście nie jesteśmy w stanie zablokować naszego urządzenia.

newdatelimits

Oficjalna wersja systemu iOS 9.3, która naprawi błąd daty 1 stycznia 1970 roku każdemu, powinna zostać udostępniona zaraz po marcowej prezentacji, która zbliża się do nas wielkimi krokami.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/02/24/ios-9-3-beta-4-fixes-1970-date-bug/]

To Top