Poradniki i tutoriale

Jak przyspieszyć działanie programu Zdjęcia na OS X

W dzisiejszym poradniku, który nie będzie zbyt obszerny, powiem tylko (a może aż?) jak przyspieszyć działanie programu Zdjęcia na OS X.

Jak pewnie wiecie, jestem bardzo cięty na elektronikę, która nie działa tak jak powinna. Zdjęcia to aplikacja przejrzysta i w miarę wygodna, a nawet dobrze działająca – do czasu. Do czasu, kiedy zapełnimy ją wielką ilością zdjęć i plików wideo. Wówczas zaczyna „łapać” lagi, a sam program ogólnie działa wolniej, co podczas przeglądania naszych zdjęć i albumów może nas doprowadzić do szewskiej pasji, zapewne nie tylko nas ale i osoby oglądające razem z nami. Tak więc po co się denerwować na darmo, skoro można to naprawić.

W tym celu uruchamiamy program Zdjęcia, przechodzimy do Preferencji i w sekcji Ogólne zaznaczamy opcję Redukuj ruch. Działa podobnie jak na systemie iOS. Redukuje zbędne animacje, które potrafią tylko obciążać program jak i hardware.

Apple - Zdjęcia - Redukuj ruch

To tyle. Mam nadzieję, ze pomogłem 🙂 dajcie znać w komentarzach, czy widoczna jest u Was różnica w szybkości działania programu.

Komentarze
To Top