Sprzęt Apple i akcesoria

Wiemy ile pamięci RAM mają najnowsze urządzenia Apple!

Mimo, że w sprzedaży nie ma jeszcze iPhone’a SE oraz iPada Pro 9,7″, to kilku redaktorów większych, amerykańskich portali związanych z tematyką technologiczną już je testuje. Jeden z nich, Matthew Panzarino udostępnił światu informację, na którą wszyscy czekali od samego zakończenia prezentacji. Ile pamięci RAM mają najnowsze urządzenia z Cupertino?

iPhone SE

Ten, jak wiadomo jest po prostu mniejszą wersją iPhone’a 6s. Oprócz ekranu z funkcją 3D Touch oraz lepszej kamery i najnowszego czytnika Touch ID jest wyposażony w dokładnie to samo co większy brat. Spodziewać się więc mogliśmy, że z pamięcią RAM jest podobnie. iPhone SE bowiem wyposażony jest w 2GB pamięci RAM, co na pewno zadowoli każdego użytkownika. System iOS z taką zasobnością pamięci podręcznej używa się zdecydowanie przyjemniej. Daje nam możliwości płynnego działania aplikacji (również tych działających w tle), a karty w przeglądarce Safari nie przeładowują się co chwilę. Ten fakt utwierdza nas w przekonaniu, że Apple przyłożyło się do „nowego wcielenia iPhone’a 5s” i zrobiło to, na co wielu użytkowników oczekiwało długi czas.

iPad Pro 9,7″

O ile w przypadku nowego smartfona z Cupertino mogliśmy się spodziewać ile znajdzie się w nim pamięci RAM, o tyle w przypadku tabletu nie było to tak oczywiste. Wiele osób uważało, że mniejszy iPad Pro jest słabszy od większego brata. Samo Apple potwierdziło to na swojej stronie pisząc, że układ A9X wersji 9,7 calowej wersji tabletu jest 2,4 razy zamiast 2,5 szybszy od procesora A7 jak w przypadku większego wariantu. Podobnie jest z układem graficznym. Mały iPad Pro jest bowiem 4,3 raza szybszy od iPada Air pod względem grafiki, aniżeli 5 razy szybszy jak o ma miejsce w większym wariancie. Wspomniany Matthew Panzarino rozwiał chyba wszelkie wątpliwości co jest tego przyczyną, udostępniając na swoim profilu na Twitterze zdjęcia z pewnej aplikacji pokazującej używaną aktualnie pamięć RAM na danym urządzeniu. Jak się okazało, nowy iPad Pro z ekranem 9,7″ ma jej 2GB, czyli aż dwa razy mniej niż ma model z przekątną ekranu 12,9″. Jest to bardzo dziwna sytuacja, ponieważ jako urządzenie z przydomkiem „Pro” powinien mieć spory zapas mocy, w tym pamięci RAM. Zwłaszcza, że jest droższy od iPada Air 2 także posiadającego tę samą ilość pamięci RAM, a będącego nadal w ofercie na niższej półce cenowej. Możliwe, że Apple chciało aby oryginalny, większy iPad Pro miał do zaoferowania jeszcze „coś lepszego” oprócz większego ekranu.

ipadproiphoneseram-800x600

Nowe urządzenia Apple zawsze oznaczają ciekawość i chęć poznania ich bliżej. Podczas prezentacji nigdy nie mówione jest o wielu ich aspektach, które powoli odkrywają użytkownicy. Po raz kolejny mamy do czynienia z tą samą sytuacją. Pamięć RAM zastosowana w iPhonie SE nie stanowi żadnego zaskoczenia. Jest jej po prostu tyle ile powinno być. Mniejszy iPad Pro natomiast rozczarował…

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top