Patenty Apple

Nowe gesty w zegarku Apple Watch?

Z dokumentów patentowych Apple, których nadal przybywa możemy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji. Od wymiarów przyszłych produktów po całkowicie nowe, często przełomowe technologie, które mogą zagościć w iUrządzeniach w przyszłości.

Tym razem podobne dokumenty pokazały nam, że Apple nadal pracuje i stara się udoskonalić swój zegarek Apple Watch. Konkretnie chodzi o gesty wykonywane nadgarstkiem oraz samą dłonią. Jak na razie mamy do czynienia tylko z jednym takim, dzięki któremu podnosząc rękę urządzenie wybudza się. Opisane i wyraźnie rozrysowane jest wiele kolejnych. Przykładowo odrzucanie połączenia i rozpoczynanie nowego, zwiększanie lub zmniejszanie głośności, a nawet otwieranie swojego samochodu wykonywane tylko różnymi ruchami naszej dłoni wraz z nadgarstkiem. Aż nie chce się wierzyć, że obecny Apple Watch ma w sobie tak ogromny potencjał, co może zwiastować nam, że powyższe elementy ujrzymy dopiero w jego kolejnej generacji.

Wszystkie gesty możecie zobaczyć na poniższym schemacie:

table

Jak widać, Apple Watch ma jeszcze wiele przed sobą. Zespół z Cupertino może go tak udoskonalać, że nawet nie wyobrażamy sobie ile będzie on w stanie wykonać czynności.  Kolejna jego generacja powinna być sporym krokiem w przód i pokazać nam choć skrawek technologii przyszłości.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top