Aplikacje na iOS i OS X

[Konkurs] Recenzja słownika (polsko-angielskiego) dla OS X

Dzisiaj testuję dla Was słownik polsko-angielski (inne języki także są dostępne) autorstwa Vaclava Slavika. Do rozdania są trzy kody do aplikacji. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie oraz przeczytania recenzji.

Dictionaries – tak się nazywa słownik języków obcych, który obsługuje 44 języki, w tym ponad 32 tysiące polskich haseł. Cena pełnej wersji wynosi €5.99 (ok. 25,41 PLN). Wersja darmowa jest dożywotnia aczkolwiek bardzo ograniczona. Program jest ładnie zaprojektowany oraz dostosowany wyglądem pod motyw najnowszego systemu Apple, przez co aplikacja ładnie się komponuje z całym systemem.

Jak zapewnia autor programu: „Dane pochodzą z solidnego źródła (Wiktionary) i zostały sformatowane pod kątem nowego wyglądu Yosemite i El Capitan. Będą też regularnie aktualizowane. Polski słownik zawiera 32K+ haseł – wiele z nich posiada również wymowę”.

Osobiście nie potrzebuję słownika w formie programu, gdyż każde słowo, którego nie znam, sprawdzam w słownikach internetowych. Jednakże jest jeden ogromny atut programu – działa offline. Jeżeli są osoby, które doznały kiedykolwiek braku internetu w ważnej chwili, na pewno docenią ten atut.

Sprawdzić znaczenie hasła możemy na dwa sposoby. Pierwszy (tradycyjny) – włączenie Słownika i wpisanie wyrazu. Drugi (tzw. Look Up), polega na kliknięciu na słowo i wysunięciu menu kontekstowego (wyszukaj „wyraz, w który kliknęliśmy”). Od razu mówię, że słownik działa tylko wtedy, kiedy wyraz znajduje się w podstawowej formie, odmian, bowiem nie obsługuje.

Wspomniany program dodaje słowniki (które sami wybierzemy) do systemowej aplikacji Słownik, poprzez którą mamy dostęp do zbioru haseł.

Po więcej informacji zapraszam na stronę programu:

Dictionaries dla OS X

Wsparcie:

help@dictionaries.io

Bezpośredni link do pobrania programu:

Dictionaries.zip

Dictionaires na Twitterze:

DictionariesApp

Konkurs!

Co tym razem wymyśliłem? Trzy pierwsze osoby, które napiszą do mnie maila (znajdziecie go w zakładce kontakt) z prawidłową odpowiedzią na pytanie: jakie oznaczenie posiada najnowsza wersja programu? Dostaną po jednym kodzie aktywującym pełną wersję.

Komentarze
To Top