Gry na iOS i OS X

PS4 Remote Play na OS X dostępny już jutro!

Od listopada zeszłego roku wiele mówi się o nowej funkcji PlayStation 4 jaką jest Remote Play. Polega ona na możliwości grania w tytuły dostępne dla tej platformy na komputerach z systemem Windows lub OS X. Już jutro w aktualizacji systemu do wersji 3.5 będzie ona dostępna dla każdego posiadacza tej konsoli.

Funkcja ta jest na pewno wyczekiwana przez każdego właściciela PS4, który posiada także swój komputer. Nie ważne, czy działa on pod kontrolą systemu Windows (8.1 lub 10) czy OS X (10.10 lub nowszy), ale dzięki niej, użytkownik będzie mógł grać na nim we wszystkie gry jakie tylko zainstalowane są na konsoli. Do tej pory Remote Play dostępne było tylko i wyłącznie dla urządzeń mobilnych Sony oraz przenośnej konsoli PS Vita.

Aby móc streamować obraz z PS4 potrzebne będzie włączenie konsoli, podłączenie kontrolera DualShock 4 za pomocą kabla USB do komputera, a także zainstalowanie na nim aplikacji Remote Play. Jutro powinna być ona dostępna pod tym linkiem. Rozdzielczości jakie będziemy mogli wybrać do takiego grania to 360p, 540p oraz 720p wyświetlane w 30 lub 60 klatkach na sekundę.

Aktualizacja PlayStation 4 do wersji 3.5 oprócz tej świetnej funkcji przyniesie także zmiany dotyczące powiadomień, wydarzeń oraz dołączania do gier sieciowych.

Źródło: PlayStation

Komentarze
To Top