Informacje i nowości

Nadchodząca aktualizacja iTunes przyniesie nowy, bardziej intuicyjny interfejs

W lutym Eddy Cue, obiecał nową wersję iTunes, która miała ukazać się wraz z aktualizacją systemu OS X  do wersji 10.11.4. Finalnie wspomniana aktualizacja nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Jednakże udostępnione zostały screeny ukazujące nowy interfejs programu.

iTunes2

Powstanie rozwijane menu, które zawierać będzie kategorie takie, jak: muzyka, filmy, podcasty, itp. Nowy interfejs iTunes będzie łatwiejszy w użyciu i bardziej poukładany, co na pewno pozytywnie wpłynie na odczucia użytkowników korzystających chociażby z Apple Music.

iTunes3

Po lewej stronie pojawi się stały pasek boczny, który ułatwi dostęp do różnych części biblioteki iTunes. Pasek ten, podobnie jak pasek menu można edytować, aby wyświetlić żądaną treść, natomiast utwory można przeciągać i upuszczać do listy odtwarzania.

iTunes4

Menu w iTunes 12.4 zostało uproszczone i będzie jeszcze łatwiejsze w użyciu, natomiast dostępną w Bibliotece zawartość można dostosować za pomocą menu Widok. Samo Menu będzie nie tylko łatwiejsze ale także zostanie wzbogacone o nowe opcje.

iTunes5

Zmiany dosięgną także miniodtwarzacza.

iTunes6

Nie jest jasne kiedy zadebiutuje wspomniana aktualizacja, ale zaufane źródło portalu MacRumors podaje, że powinna zostać wydana w ciągu kilku tygodni – końcem maja albo początkiem czerwca.

Plotki donoszą także, że Apple zamierza wprowadzić duże zmiany w usłudze Apple Music celem jej usprawnienia oraz ogólnego ulepszenia.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top