System iOS

iOS 9.3.2 unieruchomił niektóre iPady

Najnowsza wersja systemu iOS oznaczona numerem 9.3.2, która została udostępniona wczoraj wieczorem okazała się już mieć jedną sporą wadę. Mianowicie „psuje” ona niektóre urządzenia.

Problem dotyczy tylko jednego modelu iPada. Chodzi o nowego Pro z ekranem o przekątnej 9,7 cala. Wielu użytkowników skarży się na forach oraz Twitterze, że po najzwyklejszej aktualizacji sprzętu, pokazuje on błąd 56 który objawia się tym, że na ekranie pokazuje się tylko informacja o konieczności podłączenia tabletu do iTunes na komputerze Mac, bądź PC.

brickedipad

Co ciekawe, według Apple błąd 56 oznacza problem z którymś z podzespołów. Nie jest jednak możliwe, żeby aż tyle iPadów na świecie zepsuło się dokładnie w tym samym momencie, zaraz po aktualizacji do tej samej wersji systemu. Apple sugeruje zwykle przy tego typu komunikacie zainstalowanie najnowszej wersji iTunes, sprawdzenie komputera programami antywirusowymi, a także przeprowadzenie restore na samym urządzeniu dotkniętym problemem.

W tym przypadku jest jednak inaczej. Apple proponuje użytkownikom, których problem dotyczy skontaktowanie się ze wsparciem Apple.

Oprócz tego, że problem jest poważny, to nawet dosyć zabawny. iPad Pro reklamowany jako „następca twojego PC” nagle z powodu aktualizacji przestaje działać, a do rozwiązania problemu potrzebne jest co? Twój PC… W każdym razie, nowa wersja iOS 9.3.2, która eliminuje błąd 56 powinna zostać wydana przez Apple juz niebawem.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top