Gry na iOS i OS X

[Konkurs] Recenzja polskiej gry Clock Simulator

Clock Simulator to gra stworzona przez polskie niezależne studio deweloperskie Kool2Play. Dzięki ich uprzejmości mamy do rozdania kilka kodów do tej ciekawej i nietypowej gry.

Clock Slimulator to minimalistyczna gra dla wszystkich. Gracz „staje się” zegarkiem, a jego zadaniem jest odmierzanie kolejnych sekund, poprzez uderzanie w ekran w odpowiednim momencie. To o wiele trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Główną przeszkodą w grze może być sam gracz: jego wrodzona opieszałość, czy – częstsza w naszych czasach – wewnętrzna potrzeba przyspieszania każdej czynności. Każde zaburzenie rytmu wewnętrznego zadziała tu na niekorzyść. Gra wymaga skupienia oraz wyciszenia umysłu. Dopiero taki stan pozwoli osiągnąć dobre. Jednak, aby choć na trochę sprawnie wcielić się w sekundnik zegara, nie trzeba koniecznie być mistrzem Zen – chociaż z pewnością by to pomogło 😉

Każdy w swoim życiu zapewne wiele razy sprawdzał siebie na ile jest dokładny w odmierzaniu czasu, a dokładnie poszczególnych sekund, chociażby z tego jednego względu polecam tę aplikację, w której wykręciłem czas 01:27 w kategorii The Spirits of Time (Czy ktoś „pobije” mój wynik?). Miłym dodatkiem jest integracja z Game Center, dzięki czemu nasza motywacja oraz duma z tego jak bardzo precyzyjni jesteśmy wzrastają z każdym odblokowaniem kolejnego osiągnięcia. Warto wspomnieć, że gra dostępna jest także na platformę tvOS, to znaczy, że można w nią zagrać przy pomocy Apple TV 4-tej generacji.

Główne cechy:

  • Unikalny koncept gry rytmicznej: to Ty jesteś zegarkiem.
  • Minimalistyczne, proste sterowanie, które pozwala na grę nawet z zamkniętymi oczami.
  • Różnorodne tryby gry, od relaksujących i kojących, po typowo zręcznościowe wyzwania.
  • Odblokowywanie zawartości – ciesz się grą we własnym tempie.

Dwa słowa od twórców:

„Naszym zamysłem była eksploracja konceptu upływu czasu w kompletnie nowym ujęciu, jakie dotąd nie pojawiło się w żadnej znanej nam grze. Chcieliśmy, aby było to wyzwanie, ale również i zwykła zabawa. Skupienie się na upływie czasu, na uniwersalnym „pulsie” świata, może być bardzo pouczającym i relaksującym doświadczeniem. Gra zachęca do wyciszenia i zwolnienia swoich „obrotów” – prawdopodobnie przekonasz się, że sekunda potrafi trwać nieco dłużej lub krócej, niż się spodziewałeś. Dostrojenie się do uniwersalnego rytmu jest kluczem do opanowania wszystkich poziomów.”- Michał Marzęcki, szef studia.

Pobierz Clock Simulator z App Store

Pobierz Clock Simulator z Google Play

Obejrzyj trailer na YouTube

Przejrzyj Press Pack

Polub Kool2Play na Facebooku

Obserwuj Kool2Play na Twitterze

O Kool2Play:

Kool2Play jest developerem i wydawcą specjalizującym się w grach mobilnych oraz F2P. Nasz zespół składa się z profesjonalistów dzielących tę samą pasję dla gier, posiadających szeroką wiedzę o branży przemieszaną z wieloletnim doświadczeniem. Naszym celem jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier dla większej publiczności. Pozytywne emocje oraz absorbujący gameplay to cechy, jakimi odznaczają się wszystkie tytuły wydane przez Kool2Play. Podążamy prostą i uniwersalną zasadą zdrowego podejścia do tworzenia: „rób tylko takie gry, w które sam chciałbyś zagrać.”

Konkurs!

Reguły są proste. Wystarczy polubić oraz udostępnić ten artykuł zamieszczony na naszej stronie na Facebooku, a ja wybiorę pięć osób, którym wyślę kody – miłego grania! 🙂

Komentarze
To Top