Sprzęt Apple i akcesoria

iOS 9.3.2 dla iPadów Pro wycofany. Nowa wersja wkrótce

Ostatnia aktualizacja systemu iOS do wersji 9.3.2 nie była szczęśliwa dla niektórych użytkowników iPadów Pro 9,7″. Uaktualnienie to zamiast naprawiać błędy, przyniosło tym urządzeniom kolejny, niestety poważniejszy. Apple przyznało się do niego, a następnie wycofało aktualizację dla tych urządzeń.

Błąd 56 to rzecz, którą część właścicieli mniejszej wersji iPada Pro zobaczyła zamiast ekranu blokady po aktualizacji swoich urządzeń. Objawia się on ikonką iTunes oraz symbolem kabla. Niestety, w większości przypadków podłączenie do komputera nie pomogło nawet po wprowadzeniu urządzenia w tryb awaryjny. Apple oczywiście nie zostawiło tak poważnej sprawy obojętnie i wydało oświadczenie brzmiące tak:

Pracujemy nad naprawą problemu, dotyczącego niewielkiej liczy iPadów, które otrzymały błąd podczas próby aktualizacji systemu. Nowe uaktualnienie udostępnimy tak szybko jak to możliwe.

Nic dziwnego więc, że iOS 9.3.2 dla iPadów Pro z ekranem 9,7″ został wycofany . Nowe wydanie tego systemu powinno zostać udostępnione już niebawem. Natomiast użytkownikom „uziemionych” urządzeń Apple poleciło rozmowy ze swoim wsparciem lub udanie się ze sprzętem do stoiska Genius Bar w sklepach Apple Store w celu jego wymiany na nowy egzemplarz.

Niestety, ostatnimi czasy Apple popełnia mnóstwo błędów jeżeli chodzi o system iOS. Pomijając już tak małe, jak na przykład klatkowanie niektórych animacji, chodzi głównie o te poważniejsze. Doprowadzenie urządzenia do stanu w którym nawet przywrócenie systemu nie pomaga jest po prostu niedopuszczalne. Oby Apple wzięło sobie to do serca i naprawdę postarało się przy iOS 10 lub może nawet iOS X.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top