Sprzęt Apple i akcesoria

Apple poszerza program wymiany o trzy kraje europejskie

Wprowadzony niedawno przez Apple program wymiany iPhone’ów właśnie wkroczył do Europy. Kraje, których mieszkańcy mają możliwość skorzystania z niego to Hiszpania, Francja oraz Włochy.

Na czym właściwie polega program wymiany? Po prostu, przynosimy do sklepu Apple Store nasz stary telefon z systemem iOS, Android lub Windows Phone za co dostajemy zniżkę na zakup nowego iPhone’a SE lub 6s. Warunki są zależne od tego jaki telefon oddajemy oraz który chcemy nabyć. Jednak każdą z sytuacji łączy jedna cecha. Cały program wymiany jest po prostu zupełnie nieopłacalny.

Jako przykład wezmę sytuację gdy chcemy kupić iPhone’a 6s o pojemności 16GB oddając w rozliczenie model 5. Rata wyniesie nas wtedy 29,66€ miesięcznie przez 24 miesiące. Po zsumowaniu dwóch lat płacenia otrzymamy kwotę 711,84€. Odliczając to od zwykłej ceny iPhone’a 6s 16GB wynoszącej 749€ okazuje się, że nasz sprawny iPhone 5 został odkupiony przez Apple za jedyne 37,16€…

We wszystkich z wymienionych krajów program trwał będzie jeszcze do 31 sierpnia bieżącego roku. Spowodowane jest to oczywiście wrześniową premierą iPhone’a 7 i lekkiej zmiany warunków programu.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top