Recenzje gier

Dobra Zmiana – dosyć nietypowa gra, w którą warto zagrać

Większość użytkowników iPhone’ów uwielbia na nich grać. Sam zaliczam się do tej grupy. Takie zjawisko nie jest dziwne. Telefon mamy zawsze przy sobie, przez co możemy niemal w każdej sytuacji wyjąć mini konsolę do gier z kieszeni. App Store oferuje mnóstwo tytułów, ale często nie mamy po prostu w co zagrać. Jedna gra już się znudziła, inna jest przesycona reklamami, a kolejna bardzo droga i wymagająca znacznej ilości cennego czasu. W tym artykule pokaże wam ciekawą propozycję od polskiego dewelopera – Miquido.

Snowfall_screenshots_WP_640x960_6

Dobra Zmiana to gra która spełnia wszystkie wymagania dobrej mobilnej gry. Jest przejrzysta, od razu wiadomo o co w niej chodzi, nie zawiera przesadnie rozbudowanej fabuły o której prędzej czy później zapomnielibyśmy, no i przede wszystkim jest darmowa. Oczywiście należy wspomnieć, że mimo to nie zawiera reklam, które często rozpraszają, a nawet utrudniają granie.

Warto także dodać, że stworzenie całej tej produkcji od podstaw zajęło studiu tylko 24 godziny. Chyba żadna inna gra dostępna w App Store nie powstała w tak krótkim czasie. Widać to w jednej kwestii. Najprawdopodobniej właśnie przez ten niedługi czas powstawania, twórcy zapomnieli umieścić w grze błędów i bugów, o czym programiści Apple pamiętają od czasu powstania systemu iOS 7 i stanowi to dla nich wręcz monopol.

Dobrze… Ale w zasadzie to o czym jest ta gra? W skrócie, o Polsce. Jak już sama nazwa wskazuje, twórcy podeszli z dystansem do naszego pięknego kraju i pokazali go w nietypowy lub właśnie bardzo typowy sposób. Na wstępie wita nas wściekły tłum strajkujących ludzi, którzy tylko żądają obietnic. Niestety, po ich protestach na ulicach miasta pozostaje spory „pierdolnik”. Naszym zadaniem w grze jest to „po prostu” posprzątać. Aby to jednak zrobić musimy wcielić się w pewną postać. Jest to nie byle kto… To sam typowy Janusz! Firma w której pracuje o bardzo zmyślnej i chwytliwej nazwie „Januszpol” na pewno powstała właśnie z myślą o wściekłych tłumach.

Snowfall_screenshots_WP_640x960_2

Co się jednak stanie gdy Januszowi nie będzie się chciało posprzątać ulicy? Po pierwsze nic nie zarobi. Po drugie gdy pozostawiony bałagan powiększy się, przejeżdżająca co jakiś czas najpewniej rządowa limuzyna nie zdąży ominąć wszystkiego i rozbije się. W zapasie są takie tylko 3.  Musimy także uważać, aby samochód ten przez przypadek nie zamienił Janusza w plamę na asfalcie. To samo może z nim zrobić również piracki statek, który „wpływa” do miasta prosto z torrentów. Z czasem, nasz Janusz biznesu nie radzi sobie z tym całym syfem i do akcji dołączają jego współpracownicy. Gra wchodzi na wyższy poziom. Teraz dbamy w końcu o życie aż kilku typowych Januszów ratujących nasz kraj od ruiny! Gdy sytuacja tego wymaga, możemy także wezwać za drobną opłatą wsparcie w postaci spychacza, który zepchnie najgorszy bałagan i utoruje przejazd limuzynie. Gdy już zajedziemy w grze bardzo daleko, strajkujących przeciwko, a także w obronie wszystkiego co się da jest po prostu cała masa! Wykrzykiwane przez nich hasła pochodzące prosto z politycznej części internetu są po prostu wszędzie! Dobrze, że chociaż w tle gra przyjemna dla ucha melodia, bo nawet Janusz oszalałby od tego wszystkiego… A niestety wraz z rzuceniem się pod koła każdego z nich, tracimy cenne dla firmy pieniądze.

januszpol

Gra pozwala nam także na rywalizację w Game Center. W końcu typowy Janusz zawsze chce z każdym rywalizować. W ten sposób możemy pochwalić się znajomym osiągnięciami „PięćsetPLUS”, „KOD Dostępu” oraz „Na Śmieciówce”. Wszystkie z nich mówią o zabitych pracownikach Januszpolu. Po prostu, aby uzyskać każde z nich musimy „wybawić” każdego Janusza ze złodziejskiej umowy o dzieło pakując go pod koła kolejnej nadjeżdżającej limuzyny.

Game-Center

Na zakończenie, muszę wszystkich ostrzec, że gra wciąga. Jest po mistrzowsku zrealizowana, a także co ważne ze świetnym poczuciem humoru. Mnogość różnych elementów pokazujących Polskę ostatnich kilku miesięcy jest ogromna.. Aż dziw bierze, że to wszystko udało się zrealizować tylko w 24 godziny… W każdym razie, #DobrąZmianę polecam każdemu kto ma dystans do naszego pięknego kraju. Gwarantuje tym osobom wielki uśmiech na twarzy poszerzający się wraz z każdą kolejna minutą walki z „pierdolnikiem”. Osobiście nie raz wybuchłem śmiechem podczas rozgrywki. To chyba najlepsze podsumowanie tej produkcji.

Przydatne linki:

Pobierz Dobrą Zmianę na iPhone’a

Pobierz Dobrą Zmianę na Androida

Strona internetowa Dobrej Zmiany

Facebook Miquido Games

Twitter Miquido Games

Snowfall_screenshots_WP_640x960_1-2

Komentarze
To Top