Plotki

Nowe monitory od Apple z wbudowaną kartą graficzną i rozdzielczością 5K

Jak donosi serwis 9to5Mac, wycofanie monitorów Apple Thunderbolt Display ze sprzedaży może być spowodowane wkrótce wprowadzeniem nowych ekranów wyposażonych we własny układ graficzny oraz rozdzielczość 5K.

Plotki wskazują, że Apple może zaprezentować nowe monitory, już na zbliżającej się konferencji WWDC. Uważam, iż jest to mało prawdopodobne, gdyż WWDC to konferencja poświęcona deweloperom oraz oprogramowaniu, stąd też podejrzewam, że nowe urządzenia zobaczymy na kolejnej konferencji. Chyba, że Apple połączy prezentację nowych monitorów z nowszym oprogramowaniem, które pozwoli na ich obsługę.

Nowe monitory mają posiadać wyświetlacz o rozdzielczości 5120 x 2880 pikseli. Ponadto wyposażone zostaną w dedykowaną kartę graficzną. Taki pomysł może wydawać się szalony, jednakże ze względu na ogromne zapotrzebowanie na moc obliczeniową grafiki taka decyzja wydaje się być całkiem racjonalna.

Kolejnym argumentem jest to, że dzięki takiemu zabiegowi Apple będzie mogło zachować cienkie oraz lekkie MacBooki, których układy graficzne nie są w stanie obsłużyć tak wysokiej rozdzielczości. Takie rozwiązanie pozwoliłoby po podpięciu urządzenia do wspomnianego monitora na wygenerowanie grafiki 5K.

Thunderbolt 3 to standard, który pozwoli na przesył wysokiej rozdzielczości oraz obsługę nowych monitorów. Wyposażone w niego zostaną najnowsze MacBooki. Do obsługi nowych monitorów zapewne potrzebny będzie najnowszy system (OS X 10.12).

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top