iOS 10 nie eksplodował nowościami na prawo i lewo, ale za to posiada kilka istotnych nowości, które przyczynią się do poprawy komfortu towarzyszącego podczas codziennego użytkowania sprzętów kalifornijskiego producenta.
Wśród najważniejszych nowości iOS 10 znalazły się:
- Ulepszona aplikacja iMessage – od teraz można rysować palcem obrazki, wysyłać animowane wiadomości, czy wiadomości niespodzianki. Program wyświetla także w przyjemny sposób linki stron internetowych z miniaturką podglądową oraz pozwala oglądać filmy z serwisu YouTube bezpośrednio z pozycji czatu.
- Siri współpracuje z aplikacjami firm trzecich. Taki ruch daje sporo nowych możliwości. Tylko czekać aż deweloperzy wezmą się do pracy.
- Od teraz Mapy pozwalają zarezerwować miejsce w restauracji, potrafią także doradzić którą drogę, w którym momencie wybrać aby dotrzeć na miejsce jak najszybciej.
- Nowa aplikacja do sterowania inteligentnym domem. Pozwala włączyć światła, odblokować drzwi czy podnieść żaluzje.
- Aplikacja do słuchania muzyki została całkowicie przeprojektowana, od teraz jest stabilniejsza, bardziej intuicyjna i minimalistyczna.
- Podnieś aby wybudzić – wystarczy podnieść telefon aby ukazał się ekran blokady wraz ze wszystkimi powiadomieniami.
- Szybki podgląd za pomocą mocniejszego naciśnięcia na ikonę aplikacji.
- Ulepszone wyszukiwanie zdjęć. Od teraz wystarczy wpisać frazę: plaża, pies, czy piłka aby program pokazał wyszukiwane przez nas zdjęcie. Program pozwala także tworzyć piękne, przywołujące wspomnienia prezentacje zdjęć oraz plików wideo znajdujących się w naszej bibliotece.
- Apple Pay działa w także w przeglądarce, pozwoli to na jeszcze łatwiejsze i szybsze dokonywanie zakupów.
Po więcej informacji zapraszam na stronę Apple.
Źródło: Apple
