Informacje i nowości

Ruszają Światowe Dni Młodzieży. Nie zapomnij o Karcie Medycznej i o apce Pielgrzyma na swoim iPhonie!

Od dzisiaj, 26 lipca do niedzieli, 31 lipca w Krakowie odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży, gigantyczne wydarzenie Kościoła Katolickiego, co za tym idzie, bardzo duża ilość pielgrzymów, turystów i wiernych z całego świata skupi się w stolicy Województwa Małopolskiego. Należy przy tym zachować środki bezpieczeństwa i odpowiednio przygotować się na wszelkie ewentualności.

Jak wspomnieliśmy w tytule, przyjrzymy się dwóm rozwiązaniom – Funkcji Karty Medycznej w iOS oraz oficjalnej apce ŚDM Pielgrzym.

Karta Medyczna

Wbudowana w aplikację Zdrowie karta medyczna może okazać się złotym środkiem w nagłych wypadkach. Dzięki niej możemy podać nasze dane zdrowotne osobie, która może nam pomóc w nagłym wypadku, np. lekarzowi. Do ustawień karty medycznej dostaniemy się poprzez otwarcie aplikacji  Zdrowie a następnie stuknięcia w przycisk Karta Medyczna w dolnym pasku aplikacji. Możemy tutaj podać takie dane jak:

  • Nasze personalia (Imię i Nazwisko, zdjęcie, Data urodzenia)
  • Kontakty alarmowe (kontakty ICE)
  • Informacje o chorobach i przebytych zabiegach
  • Informacje dotyczące alergii oraz ewentualnego zabiegu odczulającego
  • Przyjmowane leki
  • Grupę krwi
  • Status dawcy organów
  • Waga
  • Wzrost

Należy mieć na uwadze, aby wszystkie informacje (szczególnie na temat leków, chorób, alergii) były prawdziwe – dane te mogą mieć kluczowe znaczenie dla lekarza, który na podstawie tych danych dobierze odpowiednie leki.

IMG_5245

Warto też sprawdzić, żeby funkcja Pokazuj przy blokadzie była włączona. Pozwoli ona dostać się do Karty Medycznej nawet z zablokowanego ekranu. Dodatkowo, jeżeli posiadamy Apple Watcha z systemem watchOS 3 to dostęp do karty medycznej jest możliwy po naciśnięciu przycisku bocznego. Stamtąd możemy też (bezpośrednio z zegarka) zadzwonić na numery alarmowe i poinformować kontakty alarmowe, że coś nam się stało.

IMG_3606

 Oficjalna apka Pielgrzym

Nie możemy też zapomnieć o oficjalnej apce ŚDM – Pielgrzym. Dzięki niej możemy bardzo dużo zdziałać, np. być na bieżąco z oficjalnymi komunikatami i wydarzeniami, uzyskać dostęp do rozmówek w 9 językach, numerów alarmowych, przewodnika po miejscach wydarzeń, instrukcji pierwszej pomocy, modlitw czy rozkładu komunikacji miejskiej.

śdm pielgrzy,

Dodatkowo mamy dostęp do bazy danych ambasad i konsulatów państw, wraz ze specjalnymi oddziałami otworzonymi w Krakowie na czas ŚDM.

Apka dostępna jest do pobrania na systemy iOS, Android oraz Windows Phone.

Komentarze
To Top